ebook Slow Burn. Kropla draży skałę
4.58 / 5.00 (liczba ocen: 5) Ilość stron (szacowana): 400

Slow Burn. Kropla draży skałę

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Książka, którą trzymasz w dłoni, jest kontynuacją serii "Driven" pióra K. Bromberg. Opowiedziana w "Driven" historia to wysmakowana, piękna opowieść o skomplikowanej grze uczuć, instynktów i emocji, pożądania i bólu. To opowieść, która wbrew wszystkiemu znajduje baśniowe zakończenie: szczera i naturalna Rylee poślubia przystojnego i bardzo niegrzecznego Coltona.

Dokładnie wtedy, gdy burzliwy romans Rylee znajduje swoje szczęśliwe zakończenie, rozpoczyna się historia jej bliskiej przyjaciółki. Haddie Montgomery właśnie straciła siostrę. Nie chce się wiązać z żadnym mężczyzną, ból po śmierci Lexie jest zbyt silny i świeży. Spotkanie z przystojnym, bardzo męskim i bardzo południowym Beckettem Danielsem miało być tylko jednonocną przygodą, chwilą zapomnienia, czystym seksem na jeden raz, bez żadnych zobowiązań.

Miało być… ale wspomnienie jego zapachu, smaku i dotyku nie daje Haddie spokoju. Na próżno stara się o nim zapomnieć. Na próżno także stara się znaleźć zapomnienie w ramionach innego mężczyzny. Becks nie jest kimś, kto pozwoli odsunąć się w cień. Postanawia walczyć. Płomyk, który rozniecił w sercu Haddie, powoli się rozpala, a żar namiętności staje się coraz trudniejszy do opanowania. Rozkręca się niepowtarzalna karuzela emocji, instynktów i pragnień, wciągająca, uzależniająca, przyprawiająca o zawrót głowy, dreszcze i bezsenność. 

Jak to się skończy? Czy ta niezwykła więź przerodzi się w prawdziwe uczucie? Czy los pozwoli Haddie i Becksowi na zaznanie słodyczy miłości? Przygotuj się na kolejną podróż, emocjonalną, pełną namiętności… i absolutnie pochłaniającą!

"Driven" jest debiutanckim cyklem powieści pióra K. Bromberg. Książki te trudno nazwać romansami — są czymś więcej: emocjonującymi, niepokojąco wciągającymi bestsellerami. Sama K. Bromberg jest powściągliwą panią domu i doskonale zorganizowaną mamą. Seria Driven, którą napisała pod wpływem impulsu, została bardzo ciepło oceniona przez „New York Timesa”, „USA Today”, a przede wszystkim przez niezliczone rzesze czytelniczek. Aktualnie K. Bromberg pracuje nad kolejnymi powieściami.

Slow Burn. Kropla draży skałę od K. Bromberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Życie bez pasji i miłości to powolne zamarzanie na śmierć.
Pomiędzy pragnieniem i zwątpieniem

Dobra zabawa może być lekiem na wiele, daje chwilę wytchnienia i przede wszystkim zapomnienia. Potem jest powrót do rzeczywistości, tej od której chciało się uciec i zapomnieć co z sobą niesie. Jednak czasem to, co miało być tylko chwilowym szaleństwem, przynosi z sobą dużo więcej niż było oczekiwane …

Jedna noc, nic więcej i nic mniej, po prostu szaleństwo i odreagowanie, tego właśnie pragnie Haddie. Nie tylko przygotowania do wesela przyjaciółki ją zmęczyły, tak naprawdę co innego jest w jej sercu i głowie. Ale teraz liczy się, że Beckett może pomóc w tym chwilowym zatraceniu się tu i teraz, zwłaszcza, że jego zasady mogą później być pomocne. Na razie tylko trzeba doprowadzić tego spokojnego i wciąż wyluzowanego faceta na skraj wytrzymałości, a to ona nie ma sobie równych. W tym doskonałym planie uwiedzenia nie było miejsca dla dłuższych uczuć, jakichkolwiek obietnic lub związku. Becks widzi to trochę inaczej i dostrzega coś, czego nie chce zauważyć Haddie. Oboje są uparci i wydaje się, iż w tym pojedynku trudno będzie wskazać wygranego zwłaszcza gdy emocje dochodzą do głosu, lecz tajemnice nie pozwalają cieszyć się wspólnymi chwilami. Kiedy wydaje się, że właśnie los odebrał wszystko, czy jeszcze można mieć nadzieję na przyszłość o jakiej nie tak dawno znowu rozpoczęto marzyć?

Pomiędzy namiętnością i dramatem czasem jest bardzo cienka linia, a połączenie tych elementów może przynieść jedynie jeszcze większy ból. Bohaterka książki Kropla drąży skałę stara się jej nie przekroczyć, ale trudno tego nie robić jeśli ktoś, kto miał być chwilowym zapomnieniem, utkwił w pamięci. Autorka od samego początku pokazuje, że bohaterowie nie są sobie obojętni i widać na pierwszy rzut oka, że wzajemne przyciąganie będzie częstym elementem fabuły. Jednakże nie tylko on jest na pierwszym planie lub raczej bywa tłem dla skomplikowanej gry uczuć i dramatycznych wydarzeń. Autorka realnie oddała emocjonalne rozterki postaci oraz ich motywację, zwłaszcza rozedrganie Haddie, kiedy stawia czoła wspomnieniom i scenariuszowi przyszłości, w której rysuje się szansa, jaka wydawała się po za jej zasięgiem. Kropla drąży skałę jest kontrastową opowieścią, w jakiej nie brak namiętnych scen, ale również tych spod znaku refleksji i życiowych wyborów. K. Bromberg połączyła lekką stronę z poważną przy pomocy pary głównych bohaterów, humoru i wzajemnego pragnienia. Gorąca atmosfera nie jest przeszkodą do opowiedzenia historii, w jakiej jest również miejsce na poważniejsze tematy związane z bólem po stracie bliskiej osoby, żałobą oraz lękiem przed tym, co wydaje się nieuniknione.

Ocena: 5/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  "Slow burn. Kropla drąży skałę"
  http://booksnfoods.blogspot.com/

  "Slow burn. Kropla drąży skałę" jest to kolejna część cyklu "Driven" autorstwa amerykańskiej pisarki K. Bromberg.

  Po zamknięciu historii miłości Rylee i Coltona w trzech pierwszych tomach (oraz dodatku w postaci "Raced"), autorka zdecywowała się przedstawić historię uczucia pomiędzy innymi bohaterami tej trylogii, najlepszej przyjaciółki Rylee - Haddie Montgomery i najlepszego przyjaciela Coltona - Becketta Danielsa.

  "Slow burn..." rozpoczyna się w noc po ślubie Rylee i Coltona, podczas której Haddie i Becks (Beckett) spędzają ze sobą, z pozoru
  niezobowiązującą noc. Do tej pory każde z nich żyło wolnym od związków życiem singla, ale ta noc zmienia życia ich obojga. Mimo to
  w czasie, gdy jedno z nich w pełni akceptuje rodzące się między nimi uczucie, drugie robi wszystko by temu uczuciu zapobiec.

  Główna bohaterka - Haddie poza niechcianym, ale mimo wszystkim rosnącym uczuciem do Becksa zmaga się ze stratą swojej siostry, która wpływa na praktycznie każdą podejmowaną przez nią decyzję w sferze uczuć. Haddie targają wciąż sprzeczne emocje, co jest właściwym w jej przypadku postępowaniem a co nie.

  "Slow burn..." to historia warta uwagi, co prawda nie tak dobra jak historia głównej pary cyklu, ale jeśli ktoś czytał poprzednie książki autorki, to bez dwóch zdań powinien sięgnąć po ten tom. Jeśli zaś byłoby to Wasza pierwsze spotkanie z K.Bromberg to proponowałabym, jednak odłożyć tą książkę na bok i zacząć od przeczytania trzech poprzednich tomów. "Slow burn..." jest dobrym dodatkiem, ale sama w sobie "nie pochłonęła" mnie tak jak jej poprzednicy. Mimo to jest to dobrze napisana książka, z bogatym słownictwem i przemyślanymi wątkami. Brak w niej zapychaczy, każda strona książki wciąga i jest jej integralną częścią.

Warto zerknąć