ebook Ja, Ibra
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 8189) Ilość stron (szacowana): 668

Ja, Ibra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.03
Audiobook - najniższa cena: 34.72
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 16.45 zł Lub 16.45 zł
28.00 zł
28.09 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
32.90 zł
23.03 zł
24.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka”. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović, jako dziecko, pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengård, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.

Wszędzie gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli. Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał.

Pragnienie, by być lepszym od pozostałych prowadzi go z Malmö do Ajaksu, gdzie przejmuje spadek po wielkim Van Bastenie; później do Juventusu, gdzie Capello piłkarsko lepi go na nowo; następnie do Interu, skąd zabiera kolejne tytuły mistrzowskie. W Barcelonie zostaje tylko rok, wystarczająco dużo czasu, by wykrzyczeć w twarz Guardioli: „Nie masz jaj!”, przed powrotem do Włoch, z nowymi magicznymi zagraniami.

Historia Zlatana toczy się dalej w Milanie i, jak sam mówi, „to jest bajka, podróż z getta do marzeń”.

W „Ja, Ibra” Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach w życiu nie zawsze w pełni kontrolowanym.

Ja, Ibra od Zlatan Ibrahimović, David Lagercrantz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Obowiązkowa lektura dla fanów piłki i nie tylko. Lektura uświadczyła mnie w przekonaniu, że nic nie jest takie jaki się wydaje, szczególnie w mediach, że każdy medal ma 2 strony, że nikogo nie można oceniać po pozorach. Zlatan okazał się niesamowicie ciekawym człowiekiem, piłkarzem z pasją, wirtuozem. Na wiele osób ze świata piłki patrze teraz zdecydowanie inaczej - nie każdy bad boy jest zły, nie każdy filozof jest dobry. Kto przeczyta, ten zrozumie.

  • Awatar

    Jedna z najciekawszych pozycji sportowych. Zlatan pomimo tego, że jest czynnym piłkarzem nie boi się wzbudzać kontrowersji i wypowiadać krytycznych słów wobec osób, które spotkał podczas swojej kariery. Warto sięgnąć po ten tytuł i przekonać się jak widzi dzisiejszy piłkarski świat jedna z jej największych gwiazd. Poznać można dzięki temu kilka sekretów szatni Barcelony, Interu czy Milanu.

Warto zerknąć