ebook Włosi
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 1078)

Włosi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
-19% 25.90 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
-33% 23.90 zł
-25% 23.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Błyskotliwy, napisany świetnym dziennikarskim piórem reportaż, z którego wyłania się zaskakujący portret Włochów. Jak naród, który zrodził renesans, mógł stworzyć mafię? Dlaczego język włoski zna dwanaście określeń na wieszak, ale ani jednego na kaca? Dlaczego gnocchi podaje się w Rzymie głównie w czwartki? Ebook „Włosi” to zabawna i wnikliwa lektura dla każdego, kto stara się zrozumieć współczesną Italię i unikalny charakter jej mieszkańców.

Wzniosłe i oszałamiające, fascynujące, ale zaskakujące Włochy to kraj niekończących się paradoksów i pozornie nierozwiązanych zagadek.
John Hooper pisze o Włochach z sympatią, ale nie bezkrytycznie. Opisuje wpływ Kościoła katolickiego na ich codzienne życie, dowodząc, iż szacunek dla papieża niekoniecznie idzie w parze z przestrzeganiem jego zaleceń.

Obowiązkowe czwartkowe gnocchi, niezwykle oficjalna atmosfera miejsc pracy, opinia najlepszych kochanków świata i niechęć do nowinek technicznych – to zaledwie kilka kwestii, które autor porusza, wychodząc daleko poza stereotyp beztroskich, głośnych, kochających życie Włochów.

Hooper, który spędził 15 lat w Rzymie jako korespondent zagraniczny, przekonująco ukazuje wpływ geografii, historii i tradycji na wiele aspektów włoskiego życia, w tym futbol, masonerię, seks, jedzenie i operę. Pełen fascynujących i często zabawnych spostrzeżeń, niedostępnych w przewodnikach, ebook „Włosi” zaskoczy nawet najbardziej zagorzałych miłośników Italii.

„Reportaż Hoopera to otwierająca oczy wycieczka po współczesnych Włoszech, z całą ich furbizią, fantazją i sprezzaturą, gdzie nawet prawda jest negocjowalna” – „The Guardian”

Włosi od John Hooper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jeśli jeszcze niedawno myślałam, że fajnie byłoby mieszkać w słonecznej Italii....
  O nie!

  Słoneczna Italia jako miejsce wakacji, jako widoki do zobaczenia, zabytki, jedzenie, zapachy, klimat.... o! to tak! jak najbardziej!
  Ale jako miejsce do codziennej, zwyczajnej egzystencji wydaje mi się nie do przyjęcia.
  Drażniąco niska, wręcz podrzędna, pozycja społeczna kobiet, całkowicie nieakceptowalna pozycja instytucji kościoła katolickiego i religii katolickiej! Powszechna akceptacja dla korupcji i nepotyzmu i głęboko zakorzeniona mentalność Kalego. O mafiach (są trzy różne) i ich władzy (fizycznej i mentalnej) nie wspominając. Oj! Koszmar! Tyle, że w pięknych okolicznościach przyrody.

  Książka świetnie wyjaśnia historyczne i kulturowe źródła tych i innych zachowań społecznych Włochów. Kwestie nieufności i dystansu do nowinek technicznych (z wyłączeniem telefonów komórkowych). Mechanizmy, które rządziły i rządzą Włochami jako jednostkami, rodzinami, grupami i całym społeczeństwem.

  Już wiem, że koloryt, klimat, krajobrazy, zabytki, nawet ludzie, to wszystko wspaniałe ale tylko widziane powierzchownie, jako atrakcje turystyczne i wakacyjne. Zdaję sobię sprawę, że to fascynujący, ciekawy i wart poznania kraj, warci spotkania ludzie. Ale nie chciałabym tam żyć. Książka otworzyła mi oczy na różnice kulturowe, o których nie miałam pojęcia. Wakacje, zwiedzanie - tak! Codzienność - absolutnie nie!

Warto zerknąć