ebook Łaskun
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 3996)

Łaskun
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), mp3

E-book - polecana oferta: 22.19
Audiobook - najniższa cena: 28.39
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
28.27 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
-27% 22.19 zł
23.41 zł Lub 21.07 zł
26.87 zł Lub 24.18 zł
27.96 zł Lub 25.16 zł
21.28 zł
24.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Szósty tom sagi kryminalnej o aspirancie Podgóskim i komisarz Kopp, duecie policjantów z Lipowa, którzy zmagają się z wyrafinowanym światem przestępczym. Tym razem w samym centrum mrocznych wydarzeń znalazł się Daniel Podgórski. Czyżby to on popełnił podwójne morderstwo?

W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód obciążający aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta.
Czyżby to Daniel był mordercą? A może to ktoś z komendy chce go wrobić w podwójne zabójstwo? Ale skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka?
Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.
Prawa do serii o aspirancie Podgóskim i komisarz Kopp sprzedano do dwudziestu krajów świata.

Łaskun od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zagadnienie braku czasu nie rozwiąże się przez pośpiech, ale przez spokój.
Zazdrość. Jakże destrukcyjne uczucie. Potrafi pokonać najlepszego i doprowadzić do zguby szybciej, niż mogłoby się wydawać.
Kolejny tom serii o Lipowie już za mną. Trochę sobie zaspojlerowałam Norą pewne wydarzenia w warstwie obyczajowej, ale nie czytało mi się przez to źle. Były emocje i niecierpliwe oczekiwanie na rozwiązanie zagadki mordercy, jak zawsze. Nic na to nie poradzę, ja po prostu lubię tę serię i już. Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, uprzedzam, że w poście mogą pojawić się informacje o wcześniejszych wydarzeniach!

Tym razem akcja powieści rozgrywa się nie tyle w Lipowie, co w okolicznych miejscowościach. Kiedy w domu sędziego Jaworskiego zostaje odnaleziona makabryczna "lalka", stworzona ze szczątków martwych ciał, policja rozpoczyna śledztwo. Wszystko idzie zwykłym torem, do chwili, w której policjanci orientują się, że Daniel Podgórski znał obie ofiary. Do tego pojawia się coraz więcej niepokojących śladów, świadczących o tym, że mógł on mieć coś wspólnego z tymi morderstwami...
Jest dynamicznie już od samego początku, choć z czasem pęd wydarzeń trochę wyhamowuje. Obserwujemy pracę śledczych, a także sytuację, w której nagle jeden z nich ucieka, przez co staje się wyjętym spod prawa zbiegiem. Jak potoczą się wypadki? Czy Danielowi ktoś pomoże czy też mężczyzna zostanie sam? Faktycznie zabił? A może ktoś go wrabia? Kto zginął oprócz wspomnianego prawnika? Ile tak naprawdę jest ofiar? Kim jest tytułowy Łaskun i jaką odgrywa rolę w tym wszystkim? Jak potoczą się wydarzenia w prywatnym życiu Podgórskiego oraz Weroniki i Emilii?

Łaskun cienki nie jest, ale zupełnie nie odczuwa się tej objętości podczas lektury. Fabuła wciąga i momentami naprawdę trudno się oderwać. Widać, że warsztat autorki jest coraz lepszy. Cieszy mnie to, że zrezygnowała z pełnego tytułowania każdej postaci i wreszcie mogłam czytać po prostu o Danielu, Emilii czy Weronice. W końcu w przypadku szóstego tomu można się już całkiem nieźle znać z bohaterami.

Mało mi było Klementyny, która po pobycie w wariatkowie wróciła, ale już jako cywil. Na szczęście nie pozostanie bierna...
Niesamowicie irytowała mnie uparta jak osioł ciężarna Strzałkowska, z tym swoim "uspokajającym głaskaniem brzucha" przez całą książkę. Do klaustrofobii, której chyba policjant mieć nie powinien, doszły typowe problemy stanu błogosławionego, które również objawiały się co rusz.
Podgórski wreszcie zyskał jakiś koloryt, choć nie twierdzę, że podoba mi się ta wersja Daniela jako bad boya...

Ogólnie czytało mi się super i niedługo zamierzam sięgnąć po kolejny tom z tej serii. Lipowo rządzi!

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Już po raz szósty wróciłam do książek Katarzyny Puzyńskiej, by śledzić dalsze losy Daniela Podgórskiego i ekscentrycznej komisarz Klementyny Kopp. Nie zawiodłam się – były soczyste zbrodnie i komplikacje w prywatnym życiu bohaterów, a aspirant Podgórski – ku mojej uciesze – wraz z każdym kolejnym tomem jest coraz bardziej odzierany ze swojej „świętości”.

Saga autorstwa Katarzyny Puzyńskiej miała swoje lepsze i gorsze momenty, Łaskun należy jednak do najlepszych książek z tej serii (spośród tych sześciu, które już przeczytałam) i zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejne. Idealna lektura dla wszystkich fanów kryminałów, ceniących złożoność postaci i ciekawe tło społeczne. Polecam bardzo!Ocena: 5/6
©Okiem Wariatki
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Z tomu na tom pokrętniej. Coraz więcej wątków, coraz więcej bohaterów. Coraz więcej trupów i podejrzanych. I coraz trudniej się oderwać! Kto morduje, i czy to proste morderstwo z łatwym do wskazania mordercą czy wielowarstwowa i wielowątkowa sprawa w której każdy ma motyw, sposób, możliwość...

  I te przerwania opowiadania w najbardziej emocjonujących momentach! Zaskakujące rozwinięcia akcji, zapętlenia wątków, kto jest dobry? kto jest zły?
  Czy ja tam w końcu kogoś lubię w tym Lipowie? Czy już każdy mi się czymś naraził?

  A wiem, lubię panią Marię i jej ciasta. Brakowało mi ich tutaj. W ogóle kameralnego śledztwa na komisariacie w Lipowie mi zabrakło. I, do diabła, tak żeby w ogóle bez skrawka happy endu? Co z Emilią????? Kiedy ten "Dom czwarty"?!?!

  A podsumowując, "Łaskun" jest świetny! Zdecydowanie najbardziej trzyma w napięciu! Bardzo niecierpliwie czekam na następne "Lipowo".

Warto zerknąć