ebook Płyń z tonącymi
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 575)

Płyń z tonącymi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.48
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.48 zł Lub 22.93 zł
31.90 zł
31.90 zł
37.99 zł Lub 34.19 zł
25.68 zł
26.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść Larsa Myttinga, autora bestsellera „Porąb i spal”, uhonorowana Nagrodą Norweskich Księgarzy w 2014 roku. Poruszająca historia o wojnie, miłości i tożsamości. Trzyma w napięciu jak kryminał.

Edvard dorastał w domu dziadków, pośród pól i pastwisk, w sielskim pejzażu Norwegii. Jego rodzice zginęli we Francji, kiedy był jeszcze dzieckiem. Dlaczego właśnie tam? To jedna z wielu rodzinnych tajemnic skrywanych za zasłoną milczenia.
W poszukiwaniu rozwiązania zagadki Edvard trafia na Szetlandy, gdzie krajobraz urzeka romantycznym pięknem, a zarazem nieustannie wróży katastrofę. Znajduje tam kolejne ślady minionych zdarzeń i tajemniczą kobietę, której nie potrafi zrozumieć. W końcu kiedy jedzie do Francji, nad Sommę, której brzegi pokryte są grobami poległych żołnierzy – i wszystko powoli zaczyna się układać w spójną całość, mimo że korzenie tej historii sięgają najbardziej tragicznych wydarzeń XX wieku, a Edvard musi rozstrzygać dylematy podobne tym, z jakimi zmagali się antyczni bohaterowie.
Poszukiwanie własnej tożsamości w zamęcie dziejów, porywy namiętności, chciwość i śmierć, a także miłość do cennego drewna, która niczym mitologiczna klątwa zawisła nad losami dwóch rodzin – o tym wszystkim jest ta książka.

„Chwytająca za serce historia rodzinna: młody człowiek próbuje rozwiązać zagadkę z przeszłości. Trzyma w napięciu jak kryminał – poruszający i doskonale napisany” – VG

„Język Larsa Myttinga przekonuje i uwodzi. Wydarzenia, postacie, nastroje, a nawet przedmioty, odmalowywane są przez autora z wirtuozerią” – Klassekampen

„Czarująca i niezwykle intrygująca historia... Oto pierwsza liga literatury” – Gjengangeren

„Czyta się z rozkoszą – to prawdopodobnie najbardziej poruszająca książka roku” – „Aftenposten”

„Niezwykle ambitna powieść o wojnie, miłości i tożsamości” – „Dagens Næringsliv”

„Trzymająca w napięciu saga rodzinna, która zabiera czytelnika w podróż w czasie i przestrzeni” – „Stavanger Aftenblad”

Płyń z tonącymi od Lars Mytting możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  „Płyń z tonącymi” to kawałek dobrej literatury, którą szczególnie polecam miłośnikom rodzinnych sag, gdzie akcja toczy się spokojnym tempem. Jak to często bywa, w tego typu powieściach, wraz z każdą kolejną kartą, odkrywamy rodzinne tajemnice głównego bohatera.

  Książka na prawdę wciąga, a że napisana jest pięknym językiem, czytanie to prawdziwa przyjemność. Styl Larsa Myttinga, niezwykle obrazowy i malowniczy, to prawdziwa uczta dla czytelnika. Nie wiem czy można piękniej opisać miłość do… drewna? Oczywiście nie tylko to! Jest miłość do drugiego człowieka, fantastycznie opisane ludzkie emocje, liczne tajemnice, błędne decyzje, wojenne dramaty… prawdziwe życie.

 • Awatar

  Lars Mytting jest znany większości czytelników z książki zatytułowanej „Porąb i spal”. Po sukcesie tej pierwszej, autor nie spoczął na laurach i postanowił dać swoim fanom nową książkę, w której miłośnicy drewna rozsmakują się jeszcze bardziej, zagłębiając się w historię sięgającą nawet czasów I wojny światowej.

  Tym razem Lars Mytting stworzył piękną powieść, traktującą o poszukiwaniu swoich własnych korzeni, tożsamości, a zarazem burzliwych i mocno zawikłanych relacjach rodzinnych. To także opowieść o miłości do natury, które to uczucie jest motywem przewodnim, oryginalnie wplecionym w tą wielowątkową historię, zgrabnie splatającym ją w zadowalającą każdego miłośnika literatury całość.

  „Płyn z tonącymi” to książka, która doskonale sprawdzi się w długie jesienno-zimowe wieczory, swoim klimatem zbliżone do tego, przedstawionego w opowieści. Autor w doskonały sposób przedstawia czytelnikowi atmosferę małomiasteczkowej skandynawskiej społeczności, w której będą musieli odnaleźć się oryginalni i wyraziści bohaterowie.

  Doskonałym dodatkiem do lektury stanie się zapewne kubek z gorącą herbatą, podgrzewający jeszcze bardziej i tak rozpalone emocje, targane uczuciami, namiętnościami ale także niepokojem, niebezpieczeństwem i niepewnością, wypływającymi z każdej kartki tej wspaniałej opowieści.

Warto zerknąć