ebook Żmijojad
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 290) Ilość stron (szacowana): 199

Żmijojad

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Najnowsza powieść Wiktora Suworowa, której mrożąca krew w żyłach, wciągająca akcja rozgrywa się przed wydarzeniami opisanymi w Kontroli i Wyborze. Rok 1936. W Związku Radzieckim toczy się potajemna i bezwzględna walka o władzę między towarzyszem Stalinem a trzema skłóconymi siłami – kierownictwem partii, dowództwem Armii Czerwonej i szefostwem NKWD. Kiedy z Dworca Jarosławskiego w Moskwie znika w tajemniczych okolicznościach przybyły z Władywostoku kurier, zaczyna się tym nadzwyczaj interesować sam Gienrich Jagoda, generalny komisarz bezpieczeństwa państwowego. W sekrecie każe to wyjaśnić młodemu i utalentowanemu enkawudziście zwanemu Żmijojadem. Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót i prowadzi Żmijojada w coraz bardziej niebezpieczne kręgi. Niebawem w aferę zostają wciągnięci towarzysz Chołowanow – specjalny współpracownik Stalina – oraz pewna młodziutka, bystra dziewczyna z prowincji, która uwielbia taniec...

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium i GRU oraz cykle „Cień zwycięstwa” i „Lodołamacz”.

Żmijojad od Wiktor Suworow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To się zdarza każdemu z nas: zrozumiesz jedną prostą rzecz i natychmiast cała sytuacja ukazuje się w innym świetle, każdy detal, każde wydarzenie nagle nabierają zupełnie innego wymiaru.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Suworow znany jest ze swoich publikacji demaskujących politykę ZSRR, ze szczególnym naciskiem na wywiad. Można wyróżnić tu dwa jego podejścia: opracowanie popularno-naukowe, gdzie liczą się głównie fakty i analiza, oraz nieco luźniejsze, z dobrą fabułą, podane w postaci powieści. Ta książka należy do tego drugiego nurtu - poznajemy fikcyjnych bohaterów, którzy przeżywają niesamowite przygody świetnie oddające ducha miejsca i czasu (Rosja Radziecka, początek lat trzydziestych). I nawet jeśli fakty historyczne są lekko nagięte, czasem podkolorowane, to przyjemność z lektury, właśnie z racji na fabułę, i tak jest ogromna. Czekam teraz na pozostałe części, aż pojawią się jako e-booki.

Warto zerknąć