ebook Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 3783) Ilość stron (szacowana): 506

Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.85
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
-31% 22.85 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
26.90 zł
29.90 zł
26.13 zł
27.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom sagi o Gutowie.

Fascynująca historia rozkwitu i upadku bogatego mazowieckiego rodu. Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje rozwikłać dawną rodzinną tajemnicę. Poznajemy burzliwe wojenne losy Giny Weylen i jej pełną dramatyzmu podróż po okupowanej Europie, koniec rodziny Zajezierskich, historię Celiny i jej małżeństwa, a także okoliczności, w jakich Hryciowie stali się właścicielami cukierni Pod Amorem.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu "Tata, a Marcin powiedział…", autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie od Małgorzata Gutowska-Adamczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Sukces osłabia w człowieku zdolności przewidywania, zwiększając jednocześnie jego skłonność do ryzyka.
Przyjaźni, tak jak i miłości, nie da się zaprogramować, zamówić. Kryje się w niej coś, czego nie sposób zrozumieć, co da się tylko poczuć, coś magicznego.
Prawdziwym partnerem człowieka jest czas, a cierpliwość jedyną umiejętnością, jaką powinien posiąść.
Każdy musi szukać szczęścia w sobie, inni ludzie, choćby nie wiem, jak się starali, nie są w stanie nam go dać.
Dopiero kiedy człowiek dotknie dna, umie docenić radość rzeczy małych.
Miłość to gra pozorów. Nakładasz na kogoś swoje wyobrażenie, żądasz, by był ideałem, a to niemożliwe. Chcąc być szczęśliwa, musisz swojego partnera zaakceptować takiego, jaki jest.
Miłość jest równie stała jak pogoda. Próbując uzależnić swoje szczęście od drugiej osoby, prędzej czy później skazujesz się na rozczarowanie.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W tym tomie za najciekawszą uważam historię Giny. Chociaż podobnie jak przy wcześniejszych tomach miałam wrażenie, że im bliżej końca tym szybciej autorka chce zakończyć rozpoczęte wątki.
    Po przeczytaniu całości naszła mnie taka refleksja, że wbrew powiedzeniu nie jesteśmy kowalami własnego losu i mikroskopijny ułamek naszego życia należy od nas. Losami Tomasza Zajezierskiego kierowała przepowiednia. Panny na wydaniu oddawały swoje losy w ręce rodziców, którzy wybierali im partnerów po tzw "uważaniu" najczęściej ze względu na zasobność portfela, albo sąsiedztwo majątków, nie biorąc pod uwagę w ogóle kwestii uczuć. Później kiedy wydawało się, że człowiek wreszcie może zadecydować samodzielnie o swoim losie nadeszła wojna najpierw jedna potem druga i znów pokrzyżowała wszystkim plany. Wydaje się, że w każdej rzeczywistości więcej wolności w wyborach mieli mężczyźni, co zresztą skrupulatnie wykorzystywali.
    Ogólnie całość podobała mi się bardzo, uważam, ze mało jest tego typu i tak dobrze napisanych powieści.

Warto zerknąć