ebook Pół wojny
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 13444) Ilość stron (szacowana): 456

Pół wojny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 29.92
Audiobook - najniższa cena: 33.67
wciąż za drogo?
29.92 złpremium: 17.95 zł Lub 17.95 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
39.90 zł
39.90 zł
-6% 29.93 zł
31.01 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

NOMINACJA DO NAGRODY LOCUSA DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI YOUNG ADULT.

Świat księżniczki Skary na jej oczach spłynął krwią i zamienił się w zgliszcza. Skara musi przezwyciężyć strach, aby odzyskać swoje dziedzictwo. Przebiegły Ojciec Yarvi przebył długą drogę, z dawnych wrogów uczynił sojuszników i zdołał utkać niepewny pokój. Tymczasem bezlitosna Babka Wexen zgromadziła największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy, a dowództwo powierzyła Yillingowi Wspaniałemu rycerzowi, który czci wyłącznie Śmierć. Gdy Matka Wojna rozpościera żelazne skrzydła, na całe Morze Drzazg pada mroczny cień

Pół wojny od Joe Abercrombie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nawet jeśli od razu znasz odpowiedź, nie spiesz się, bo w ten sposób demonstrujesz siłę.
Czas potrafi zniszczyć nawet najwspanialsze i najcudowniejsze dzieło. Bez względu na to, jaką moc mają słowo, myśl i prawo, wszystko i tak dąży z powrotem do chaosu.
Każde prawo, które nie nagina się podczas wichury, prędzej czy później zostanie złamane.
Słowa są jak oręż. Trzeba się nimi posługiwać z należytą ostrożnością.
Aby czuć się wolnym, człowiek potrzebuje celu.
Możliwe, że tchórze lepiej radzą sobie ze strachem niż bohaterowie, ponieważ codziennie stawiają mu czoło.
Matka Wojna rozpostarła żelazne skrzydła nad całym Morzem Drzazg. Nigdzie nie jest już bezpiecznie... Babka Wexen wywiera straszliwą zemstę na sojusznikach Gettlandu przy pomocy bezlitosnego Yillinga Wspaniałego, który czci wyłącznie śmierć! Przeciwko ojcu Yarwiemu i sojusznikom wystawiono największą armię od czasów rozbicia Bóstwa przez elfy. Zwerbowaną w jednym tylko celu - zgniecenia niepokornych poddanych Najwyższego Króla... Okropieństwa wojny w pierwszej kolejności dotykają młodej księżniczki Skara z Throvelandu. Na jej oczach świat jaki znała, spłonął i spłynął krwią najbliższych oraz poddanych. Skara musi szybko dorosnąć, przezwyciężyć swój strach i z rozumu uczynić broń, dzięki której odzyska swoją ziemię. Bynajmniej nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej dla osamotnionej księżniczki... Do czego posunie się Babka Wexen i Ojciec Yarwi, aby wygrać tę wojnę? Czy Skara odzyska własne królestwo zniszczone przez Yillinga? Jak skończy się ta porywająca historia?

W ostatnim tomie trylogii Morze Drzazg uderza przede wszystkim brutalność akcji, knowań i intryg. Abercrombie nie oszczędza przy tym także bohaterów - jeśli któryś ma zginąć, to nie ma żadnej taryfy ulgowej. Choć straty ulubionych postaci smucą, to jednak są one konieczne - na wojnie nikt nie jest bezpieczny. To sprawia, że czytana historia jest bardziej realna i prawdziwa. Nie odnosi się też wrażenie, że bohaterowie są "nieśmiertelni" i ich też można zabić. A niestety wielu autorów bardzo często popełnia ten błąd i za wszelką cenę ratuje postacie, nawet z ogromnych niebezpieczeństw.

Pół Wojny jest książką niezwykle dynamiczną - pełną pojedynków, bitew i starć z wrogiem. Nie sposób wręcz oderwać się od czytania! Na ponad czterystu stronach wydarzeń jest bez liku i jeszcze troszkę. Nie ma mowy o nudzie. Jednakże przy tej okazji pojawia się dość poważny zarzut. Momentami pewne wydarzenia mogłyby być opisane szerzej, czy też przedstawione z kilku punktów widzenia, aby lepiej je poznać i zrozumieć. Chociażby podczas czytania przebiegu bitew miałem pewien niedosyt - tak szybko się kończyły i tak lapidarnie je autor opisał. Zanim się obejrzałem kruki już dziobały ciała poległych... Abercrombie musiał zapewne wybrać pewien kompromis i stąd też zrezygnował z dłuższych opisów, na rzecz bardziej dynamicznej akcji. Osobiście chciałbym jednak nieco dłuższe opisy, które lepiej pozwoliłyby mi wczuć się w opisywane miejsca i wydarzenia.

Jeśli zaś chodzi o bohaterów, to księżniczka Skara wypada dość blado na tle Ojca Yarwiego, czy Zadry. Nie mamy możliwości dobrze jej poznać, z tego względu, że poświęcono jej stosunkowo mało rozdziałów. Tym samym w wielu wypadkach odniosłem wrażenie takiej sztuczności, udawania, czy niekiedy nawet naiwności w uczuciach i decyzjach u Skary. Owszem zmienia się to nieco z czasem, ale wrażenie braku autentyczności tej postaci wciąż pozostaje. Za to jeśli chodzi o innych bohaterów to na wzmiankę zasługuje szczególnie Ojciec Yarwi. W Pół Wojny przechodzi on niesamowitą przemianę - dla niego cel uświęca środki, a zło zwalcza złem. Robi wszystko, aby tylko pomścić ojca oraz brata. Chwilami aż trudno uwierzyć jakim człowiekiem stał się Yarwi od pierwszego spotkania w Pół Króla.

Pół Wojny to dobre zwieńczenie trylogii Morza Drzazg. Wszystkie trzy książki to lekkie i dynamiczne powieści fantasy, przeznaczone zarówno dla nieco młodszego czytelnika jak i dla tego starszego, który szuka czegoś lżejszego. Abercrombie stworzył urzekających bohaterów, których losy śledzi się z zapartym tchem a jego świat jest interesujący i pełen tajemnic oraz ciekawych miejsc. Polecam!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Od takich książek dostaje się wstrętu do czytania. Tom pierwszy był najlepszy, drugi dość dobry by go skończyć, a trzeci to jakaś kpina - romansidło żywcem z harlequina, które aż mdli. Niestety owe wątki romantyczne (przeczytałam w wielkich mękach około 32 %) są na tyle irytujące jakby o nich pisała jakaś nastolatka i stanowią one główną akcję w powieści. Odradzam czytanie trylogii, szkoda na nią czasu

Warto zerknąć