ebook Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 3804) Ilość stron (szacowana): 224

Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 14.59
Audiobook - najniższa cena: 18.24
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
14.59 zł
15.39 zł Lub 13.85 zł
18.99 zł Lub 17.09 zł
-7% 12.59 zł
15.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jedna z najbardziej znaczących książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. „Dzięki niej otrzymujemy szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością”.

Książka zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu życia. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.

Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu od Viktor E. Frankl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
Żadna siła na ziemi nie odbierze ci tego, czego doświadczyłeś.
Nigdy nie powinniśmy zapominać, że sens życia można odnaleźć nawet wtedy, gdy znajdziemy się w beznadziejnej sytuacji, twarzą w twarz z przeznaczeniem, którego nie sposób zmienić.
Szczęścia nie można bowiem zdobyć, musi ono z czegoś wynikać.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć