ebook Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 3907) Ilość stron (szacowana): 224

Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.69
Audiobook - najniższa cena: 24.79
wciąż za drogo?
31.49 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-38% 21.69 zł
-23% 26.94 zł Lub 24.25 zł
29.90 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
26.94 zł
27.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jedna z najbardziej znaczących książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. „Dzięki niej otrzymujemy szansę uczestniczenia w bogatym doświadczeniu Frankla i obcowania z jego mądrością”.

Książka zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu życia. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.

Człowiek w poszukiwaniu sensu. Głos nadziei z otchłani Holokaustu od Viktor E. Frankl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Żaden człowiek nie powinien osądzać innych, jeśli sam całkowicie szczerze nie odpowie w głębi serca, czy w podobnych okolicznościach nie postąpiłby tak samo.
Żadna siła na ziemi nie odbierze ci tego, czego doświadczyłeś.
Nigdy nie powinniśmy zapominać, że sens życia można odnaleźć nawet wtedy, gdy znajdziemy się w beznadziejnej sytuacji, twarzą w twarz z przeznaczeniem, którego nie sposób zmienić.
Szczęścia nie można bowiem zdobyć, musi ono z czegoś wynikać.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć