ebook Aparatus
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 2684) Ilość stron (szacowana): 258

Aparatus
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.24
Audiobook - najniższa cena: 32.48
wciąż za drogo?
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
26.24 zł Lub 23.62 zł
29.93 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
26.34 zł
26.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane
Oto osiem opowiadań kontrowersyjnego polskiego pisarza, mistrza science fiction. Cztery z nich wydane były wcześniej, cztery kolejne zostały opublikowane po raz pierwszy.
 

„Aparatus” to Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. Dzięki niemu poznasz tych, którzy zetknęli się z nieznanymi prawami natury i stanęli oko w oko z nienazwanym.
Nieistniejący świerk lutniczy, wynalazki, które mogą odmienić losy świata, i bezdenne stawy warszawskich Łazienek czekały na każdego, kto chciał się zmierzyć z niepojętą grozą. Każdego, kto gotowy był poczuć bicie serca Dzwonu Wolności...
Po tych nieprawdopodobnych światach oprowadzą nas doktor Skórzewski i inni dobrze znani z poprzednich książek Pilipiuka bohaterowie, ale też nowe, nie mniej wyjątkowe osobowości. Ich ścieżki skrzyżują się we wspólnej walce. Tylko o co tym razem będą ją toczyć?

Aparatus od Andrzej Pilipiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobrze będzie wspominać ból tam, gdzie bólu już nie będzie.
Źli ludzie nie trzymają kotów, to zwierzęta bardzo wyczulone na fałsz
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Minerały, skamieliny, dziwne zarazy, ekspedycje ratunkowe i szpiegowskie, trochę legendy, trochę prawdy historycznej, cuda techniki, zaginione wynalazki i szczypta, zaledwie szczypta fantastyki. W opowiadaniach z tomu „Aparatus” znajdziemy to wszystko, a nawet jeszcze więcej. Akcja części z nich ma miejsce jeszcze na początku dwudziestego wieku, często w takich miejscach jak Syberia czy Ziemia Świętego Franciszka, bardziej dla nas nierzeczywistych i owianych złą sławą niż Dziki Zachód czy Puszcza Amazońska. A ponieważ Pilipiuk jako jeden z nielicznych polskich autorów swobodnie wykorzystuje nasze dziejowe zawirowania do tworzenia awanturniczych fabuł, z „Aparatusa” wyszła książka naprawdę warta przeczytania!

 • Awatar

  Po kilku bardziej a częściej mniej udanych spotkaniach z twórczością Andrzeja Pilipiuka, uparcie wracam do jego książek niczym bumerang. Sam nie wiem dlaczego, czyżbym kolejny raz chciał upajać się czytelniczą porażką?
  Tym razem moją lekturą staje się kolejny zbiór ośmiu opowiadań tego autora, zatytułowany „Aparatus”.
  I kolejny raz, niczym już rasowy masochista zaczynam przedzierać się przez mało dla mnie zrozumiałe teksty opowiadające przeważnie o losach dwóch bohaterów, Pawła Skórzewskiego i Roberta Storma, którzy poszukują rozwiązań spraw i zagadek, których właściwie lepiej nie dotykać, bowiem wyjaśnienie ich nie zawsze da się wytłumaczyć w naturalny i zrozumiały dla człowieka sposób. I znowu jestem zdziwiony, bo niezbyt lubię sprawy, których nie ogarniam swoim prostym, chłopskim rozumem. Tak jak nie mogłem zrozumieć fenomenu pilipiukowego „Wędrowcza”, tak samo nie potrafię ogarnąć i okiełznać tego, co autor usiłuje przekazać mi w tych opowiadaniach.
  Kolejny też raz zwracam uwagę na to, że Pilipiukowi łatwo przychodzi barwne i widowiskowe opisywanie okoliczności, w których rozgrywane są stworzone przez niego historie. Opisując na przykład zniszczone wojną miasto, autor tworzy jego dokładną wizję, która uruchamia czytelnicze pokłady wyobraźni i pozwala na swobodne fantazjowanie. (w końcu to literatura fantasy).
  Znalazłem jednak pozytywny aspekt tego zbioru i może dzięki temu, za jakiś czas znowu wrócę do twórczości tego autora, aby kolejny raz dziwiąc się i zadawać sobie pytanie: „Co ja robię tu..?”

 • Awatar

  Kilka swietnych opowiadan o rownym poziomie. Pilipiuk dobrym pisarzem jest i tym zbiorkiem to udowadnia.

Warto zerknąć