ebook Akwarium
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 5176) Ilość stron (szacowana): 315

Akwarium
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
27.90 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
39.90 zł
31.92 zł
32.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ta książka jako pierwsza odkryła sekrety najbardziej tajnego wywiadu na świecie Głównego Zarządu Wywiadowczego, czyli GRU. Przełożona na 27 języków, doczekała się już ponad 70 wydań. Antoni Krauze zrealizował na jej podstawie film kinowy i serial telewizyjny, w których główne role zagrali Jurij Smolskij i Janusz Gajos.

Wiktor Suworow odtwarza swoje losy w bezwzględnym, paranoicznym świecie sowieckich służb wywiadowczych. Jako wyróżniający się dowódca kompanii czołgów został zwerbowany do wywiadu wojskowego przez podpułkownika Krawcowa, związanego z wpływową grupą nacisku w ZSRR. Po zrobieniu błyskotliwej kariery w Specnazie trafił do elitarnego GRU. Odbył mordercze szkolenie szpiegowskie i stał się agentem operacyjnym w Europie Zachodniej.

„Temat bezgranicznego cynizmu i bestialstwa wyłania się w naturalny sposób z tej znakomicie napisanej książki, która niewątpliwie zachwyci wszystkich miłośników opowieści przygodowych i szpiegowskich”.

„The New York Times”

 

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie w latach 1974–1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.

Suworow jest autorem kilkunastu książek. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Cień zwycięstwa, Cofam wypowiedziane słowa, Akwarium oraz cykl historyczny, który rozpoczął Lodołamacz, a kontynuowały Dzień „M”, Ostatnia republika i Ostatnia defilada.

Akwarium od Wiktor Suworow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kukła to człowiek. Człowiek do treningu. Gdy toczysz walkę ze swoim towarzyszem, wiesz z góry, że cię nie zabije. On też wie, że go nie zabijesz. Dlatego taka walka traci sens. Natomiast kukła może cię zabić, a i ciebie nikt nie zgani, jeżeli połamiesz jej żebra, albo przetrącisz kręgosłup.
[...]
Kukła to przestępca, skazany na karę śmierci. Podeszłych wiekiem, chorych, słabowitych, tych, którzy za dużo wiedzą, likwiduje się zaraz po ogłoszeniu wyroku. Ale co silniejszych i krzepkich wykorzystuje się jeszcze przed śmiercią dla wzmocnienia potęgi naszego państwa
Szybko zawiązana przyjaźń kończy się często wrogością.
Sukces to nagłe odprężenie. Raptowne rozładowanie napięcia może się skończyć katastrofą, załamaniem, głęboką depresją, histerią, samobójstwem.
Istnieje jeszcze prostszy sposób zatrudnienia się w KGB. Należy zwrócić się do byle jakiego bezpieczniaka. [...] Wystarczy podejść i zwyczajnie wyznać: chcę do KGB! Czy przyjmą, czy nie--to już inna sprawa (pewnie, że przyjmą!), ale droga do KGB dla wszystkich stoi otworem.
Natomiast do GRU nie tak łatwo się dostać. [...] GRU jest organizacją tajną. [...] Przyjmą? Nie, nie przyjmą. Ochotnicy wcale nie są mile widziani. Ochotnik zostanie niezwłocznie aresztowany. [...] Gdzieś te trzy litery usłyszał? W jaki sposób zdołałeś nas odnaleźć? Ale przede wszystkim, kto ci w tym pomógł? Kto? Kto? Kto?
Chciwość - zgubą frajerów.
...kto pierwszy wita Armię Czerwoną, ten pierwszy pada pod jej ciosem.
W tym życiu wygrywa tylko ten, kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość.
Sukces przychodzi tylko wówczas, kiedy każde ćwiczenie (pamięci, mięśni, psychiki, siły woli, wytrwałości) doprowadza człowieka do kresu jego możliwości. Kiedy trening staje się pod koniec torturą. Kiedy człowiek krzyczy z bólu. Trening jest skuteczny tylko wtedy, gdy człowiek jest świadomy swoich możliwości, wie, że może skoczyć wzwyż na 2 metry, zrobić 153 pompki, zapamiętać dwie strony tekstu w obcym języku. Każdy następny trening ma sens tylko, jeżeli stanowi próbę pobicia rekordu z poprzedniego dnia: zdechnę, ale zrobię 154 pompki...
Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
Wiem, że gdy pozostaje tylko jedna droga wyjścia i tylko przez komin, to w moim przypadku nie będzie to wyjście z honorami. Wiem, że nie umrę naturalną śmiercią. O nie, tacy nie umierają w łóżku. Doprawdy, wywiad wojskowy wygrałby na tym, gdyby już dziś przepuścił mnie przez komin!
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Niesłychanie realistyczna, wręcz hiperrealistyczna, relacja ze szpiegowskiej przeszłości. Nie jest to książka dla osób o słabych nerwach i bujnej wyobraźni.
  Historia wywiadu - nieco paranoiczna, nieco przerysowana i straszna - niezdrowo fascynująca - to nie jest praca w białych rękawiczkach.

 • Awatar

  Książka, którą pochłonąłem właściwie w jeden wieczór (no dobra, w wieczór i noc) ryzykując niewyspanie w pracy. Ale po prostu nie mogłem się powstrzymać. I to nie tylko dlatego, że interesuje mnie historia, ale bo to dobrze napisana książka. Może do rewelacyjnej odrobinę jej brakuje, ale porządną czwórę zasługuje.

 • Awatar

  Nie wiem dlaczego tak jest, że książka która podoba się większości, dla mnie nie jest rewelacyjna. Nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia i pod koniec, to właściwie, czytałem aby jak najszybciej do końca.
  Może kiedyś, jeszcze jakieś dziesięć lat temu, powieść ta zrobiłaby na mnie większe wrażenie? Właściwie to nigdy nie przepadałem za książkami o szpiegach.

Warto zerknąć