ebook Umrzeć po raz drugi
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 14634)

Umrzeć po raz drugi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.80
Audiobook - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
-35% 22.80 złpremium: 13.68 zł Lub 13.68 zł
24.90 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
33.00 zł
30.38 zł
32.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najgroźniejsze drapieżniki polują nocą...

Zwierzęce trofea zdobiące ściany domu na bostońskich przedmieściach stały się świadkami krwawego widowiska… Właściciel, myśliwy i preparator zwierzęcych zwłok, Leon Gott, powieszony za nogi i oprawiony jak zwierzę… Czy obudził drapieżnika groźniejszego niż te, na które dotąd polował?

Jane Rizzoli i Maura Isles przypuszczają, że tak oryginalna zbrodnia będzie odosobnionym przypadkiem. Ale kolejne tropy prowadzą do innych miast w Stanach Zjednoczonych, a także do Afryki, gdzie przed sześcioma laty wymordowano grupę turystów na safari.

Teraz morderca zamierza zapolować w Bostonie. Rizzoli i Isles muszą wywabić go z cienia i schwytać. Nawet jeśli oznacza to zarzucenie przynęty, której nie oprze się żaden drapieżnik: niedoszłej ofiary, której kiedyś udało się uciec.

Umrzeć po raz drugi od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wiara katolicka daje najsilniejsze poczucie winy.
Życie nie jest matematycznym równaniem z jedną tylko prawidłową odpowiedzią.
Bardzo jestem rad, że ta książka wpadła w moje ręce tak szybko.. Odkąd skończyłem poprzednią część serii minęło już trochę czasu i zdążyłem się już stęsknić za dziewczynami.

Tess w bardzo fajny sposób prowadzi akcję. Równolegle obserwujemy bieżące wydarzenia w Bostonie, jak i te, które miały miejsce kilka lat wcześniej na safari w Botswanie. Przy czym te ostatnie relacjonowane są w pierwszej osobie, z perspektywy jedynej osoby, która wówczas przeżyła…

Brutalne zabójstwo światowej sławy specjalisty od preparowania zwierząt jest dopiero początkiem skomplikowanego śledztwa, w którym jak zwykle jest więcej pytań niż odpowiedzi. Prowadzący sprawę policjanci muszą zmagać się nie tylko z własnym przeczuciem, ale także z niechęcią i brakiem zaufania swoich kolegów po fachu. Dochodzenie zaczyna zataczać coraz szerszy krąg, jednak jakichkolwiek dowodów jest jak na lekarstwo. Kiedy docierają do osoby, która ocalała z feralnej wycieczki do Afryki, nadchodzi wreszcie nadzieja na rozwiązanie sprawy. Okazuje się jednak, że wszyscy patrzyli nie tam, gdzie należało spojrzeć.

Atutów tej pozycji jest wiele. Pomijając fakt, że cała seria jest świetna, to Umrzeć po raz drugi, cechuje wartka akcja, sprytnie i dyskretnie wplątane wątki osobiste bohaterów oraz – co bardzo mi się podobało – mnóstwo informacji i ciekawostek związanych z dziką przyrodą. Umrzeć po raz drugi to nie tylko dobry kryminał, to także wspaniała, acz niebezpieczna wyprawa do afryki. Jest to również studium ludzkich zachowań w obliczu zagrożenia.

Na nagrodę za całokształt zasługuje moim zdaniem postać Maury Isles. Jestem absolutnie zachwycony tą bohaterką i z największą przyjemnością bym taką osobę poznał w świecie rzeczywistym. Jest pełna sprzeczności, ale w niesamowicie uroczy sposób. Brawo dla Tess za tą kreację.

Z czystym sumieniem polecam tą historię.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Bardzo podobała mi sie ta powieść. Polecam 5/5

 • Awatar

  Po raz jedenasty Tess Gerritsen proponuje czytelnikowi spotkanie z silnymi i nieustraszonymi kobietami, jakimi są Jane Rizzoli i Maura Isles.
  Czy kolejny tom ich przygód jest równie fascynujący jak pozostałe?
  Zapraszam do zapoznania się z moją opinią…
  Jane Rizzoli i jej partner Barry Frost zostają wezwani na kolejne miejsce zbrodni.
  Tym razem ofiarą jest znany bostoński taksydermista.
  W domu Leona Gotta policjanci odnajdują wiele eksponatów wypchanych zwierząt, pięknych wyprawionych skór. To zrozumiałe, tym bowiem zajmował się zabity mężczyzna.
  Ciało denata jest wypatroszone i powieszone wśród jego trofeów.
  Czyżby zemsta obrońców praw zwierząt?
  W koszu na śmieci Maura Isles znajduje szczątki. Okazuje się, że są one zwierzęce.
  Wszystkie tropy prowadzą do miejscowego ZOO…
  Pracownicy placówki potwierdzają, że Leon Gott wykonywał dla nich pracę. Miał przygotować ciało jednego z niedawno uśpionych zwierząt, tak by nadawało się do sprzedaży kolekcjonerowi.
  Chodziło o niezwykle cenne zwierzę. Ulubieńca całego ogrodu zoologicznego- Kovo. Pantera Śnieżna jest niezwykle rzadkim okazem.
  Leon chwalił się na forach internetowych, że będzie pracował ze skórą tego typu pantery.
  Niestety, futro zwierzęcia zniknęło z miejsca zbrodni.
  Wiele osób zapewne chciałoby być posiadaczami takiego unikatu.
  Tymczasem w Zoo ginie jedna z pracownic, zaatakowana przez pumę.
  Kobieta była doświadczonym opiekunem zwierząt i wszyscy dziwią się, iż nie zachowała wymaganych zasad ostrożności.
  Jane Rizzoli dowiaduje się, że tego samego dnia, gdy zginął Leon Gott, została zamordowana również jego niedoszła synowa.
  Co więcej, owego feralnego dnia, ofiary kontaktowały się ze sobą.
  Chodziło o wymianę zdjęć Eliota, tragicznie zmarłego syna i narzeczonego, zabitych.
  Na zwłokach dziewczyny odnalezione zostały włosy kota. Czyżby to te piękne zwierzęta były kluczem do rozwiązania zagadki?
  Detektyw Rizzoli sądzi jednak, że aby rozwiązać sprawę, musi zbadać okoliczności śmierci Eliotta.
  Mężczyzna zginął kilka lat wcześniej, będąc uczestnikiem safari…
  Czy jego śmierć łączy się ze śmiercią jego bliskich?
  Dr Isles odkrywa, że wiele lat temu pewna studentka miejscowej uczelni, straciła życie, doznając podobnych obrażeń jak obie ofiary niedawnych morderstw.
  Czyżby sprawca działał od wielu lat? Czy był też obecny w Botswanie, podczas safari?
  Aby się tego dowiedzieć Jane i Gabriel Dean, wyruszają do RPA, gdzie schroniła się przed światem jedyna osoba, która przeżyła afrykańską masakrę.
  Kobieta imieniem Millie, przeżyła, lecz boi się własnego cienia.
  Ukryta w maleńkiej miejscowości, w towarzystwie męża i córeczki…
  Millie kategorycznie odmawia, wyjazdu do USA!
  Aby ją przekonać Rizzoli opowiada, jak sama zmierzyła się ze swoim największym strachem, jak pokonała dręczącego ją demona.
  Kiedy kobieta przyjeżdża wraz z Gabrielem i Jane do Bostonu, okazuje się, że właśnie zaczyna ziszczać się jej najgorszy koszmar.
  Millie będzie musiała zmierzyć się ze swoim wrogiem „oko w oko”.
  Jak da sobie radę?
  Tymczasem w domu Maury pojawia się nowy lokator.
  Czy znajdzie się tam dla niego miejsce na dłużej?
  Przekonajcie się sami, czytając „Umrzeć po raz drugi”.
  Nie jest to mój ulubiony tom przygód duetu „Rizzoli&Isles”, lecz przyznaję, książka wciąga od pierwszej strony.
  Serdecznie polecam!

Warto zerknąć