ebook Poza sezonem
3.47 / 5.00 (liczba ocen: 1385)

Poza sezonem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.74
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
16.74 zł
21.48 zł Lub 19.33 zł
25.11 zł Lub 22.60 zł
27.90 zł
22.46 zł
23.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Komisarz Wisting widział niejedną groteskową śmierć, ale desperacja zabójcy szalejącego w Stavern nawet dla niego jest zaskoczeniem… Kolejna świetna powieść norweskiego mistrza kryminału.

The Booksellers’ Prize 2011, nominacja do The Petrona Award 2014!
Jesienna mgła spowija nadmorski krajobraz. Ove Bakkerud zamierza spędzić ostatni spokojny weekend w domku letniskowym przed końcem sezonu. Jednak gdy przybywa na miejsce, odkrywa, że dacza została splądrowana, a w sąsiednim domku znajduje mężczyznę pobitego na śmierć.
Komisarz William Wisting widział niejedną groteskową śmierć, ale desperacja, z jaką tej jesieni spotyka się w Stavern, jest dla niego zaskoczeniem. Jakby sprawca nie miał nic do stracenia. Dlatego nie jest zbytnio zachwycony, kiedy jego córka Line wprowadza się do drewnianego domku u ujścia fiordu. Jego niepokój wzrasta, kiedy policja odkrywa wśród szkierów kolejne zmasakrowane ciała, a z nieba spadają martwe wróble.

„Kryminał pierwsza klasa” – Sindre Hovdenakk, VG

„Klasyczny kryminał policyjny – dzieło pisarza, który zna się na rzeczy… Wszystkim miłośnikom powieści kryminalnych polecam twórczość Jørna Liera Horsta. Zacznijcie koniecznie od «Poza sezonem»” – Torbjørn Ekelund, Dagbladet

„Miłośnicy kryminałów – przeczytajcie to! – Knut Holt, Fǣdrelandsvennen

„«Poza sezonem» to dobra, gruntownie przemyślana powieść kryminalna” – Helge Ottesen, Varden

„Jørn Lier Horst znowu odniósł sukces” – Svein Einar Hansen, Østlandsposten

„To dobra do szpiku kości powieść kryminalna” – Finn Stenstad, Tønsberg Blad

Poza sezonem od Jørn Lier Horst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Najwyższy czas stawić czoło życiu. Najwyższy czas zacząć żyć. Nie w głowie, nie w przeszłości ani przyszłości, lecz tu i teraz.
Jeśli miałabym wybrać autora, którego książki sprawiają mi prawdziwą, głęboką przyjemność, to postawiłabym na Horsta. Zdecydowanie!

Poza sezonem to siódmy tom cyklu o Williamie Wistingu, czwarty jaki miałam okazję przeczytać.
W opuszczonych po sezonie domkach letniskowych, dochodzi do serii włamań. W jednym z okradzionych domów, zostają znalezione zwłoki. Sprawę przydzielono Wistingowi. Szybko okazuje się, że kradzieże i morderstwo, to dopiero początek makabrycznych splotów wydarzeń. Policja odkrywa bowiem, kolejne ciała, a z nieba zaczynają masowo spadać martwe ptaki. Na domiar złego, w domu należącym do rodziny Wistingów, na jakiś czas planuje zatrzymać się córka komisarza. Line rozstała się właśnie ze swoim chłopakiem Tommym. Czy stojący na skraju klifu, opuszczony dom, to dobre miejsce na leczenie ran? I najważniejsze...czy Line, będzie tam bezpieczna? Tego dowiecie się oczywiście czytając tę książkę.

Jorn Kier Horst, jak na byłego szefa wydziału śledczego przystało, w swoich kryminałach, bardzo dużo miejsca poświęca na opisy pracy policjantów, oraz żmudnego (choć nie nużącego) przebiegu dochodzenia. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że uczestniczy w autentycznych czynnościach, które wykonują śledczy. Dodatkowym atutem powieści, jest warsztat autora. Mam wrażenie, jakby książki Horsta napisane były z saperską dokładnością. Wszystko w nich jest zaplanowane od początku, po sam koniec. Nic nie umyka autorowi, żaden wątek, żaden ślad. Na końcu wszystko perfekcyjnie łączy się w całość. Mistrzostwo.
Kolejnym atutem książek Horsta, jest to, ile miejsca autor poświęca swoim bohaterom, ich relacjom i uwarunkowaniom społecznym. Mam wrażenie, że on ich po prostu niesamowicie lubi, że ma do nich wielki szacunek. Nie ocenia ich i nie osądza. Nie wybiela nawet sprawców przestępstw, ale próbuje wykazać mechanizmy, które spowodowały, że podjęli takie, a nie inne decyzje.

Poza sezonem to rewelacyjny kryminał, który na pewno umili Wam chłodniejsze wiosenno - letnie wieczory. Jak dla mnie idealny pod koc i z kufelkiem piwa z sokiem malinowym (bezalkoholowym jak ktoś woli). Gorąco polecam.

Ocena 6/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Cykl o komisarzu Wistingu zaczęłam czytać od środka, a skończyłam (póki co) na pierwszym chronologicznie tomie "Poza sezonem" i od razu przyznaję, najlepszym.
    Śledztwo toczy się wartko od samego początku, jak na dobry kryminał przystało. Autor wodzi czytelnika za nos, umiejętnie rozgrywając wątki tak, aby frajda z rozwiązywania zagadki trwała jak najdłużej. Dodatkowo śledztwo przenosi się także na chwilę poza Norwegię, na Litwę co ubogaca wątki obyczajowo-społeczne.
    Akcja dotyczy serii włamań do domków letniskowych, z których jedno kończy się niezidentyfikowaną ofiarą. Nad śledztwem czuwa komisarz Wisting, świeżo upieczony właściciel sąsiedniego domku, podczas gdy jego córka Line po rozstaniu z partnerem postanawia wypocząć na odludziu. Ponadto w okolicy pojawia się coraz więcej martwych ptaków, a dochodzenie rozszerza się na wątki związane z handlem narkotykami i litewski gang złodziei. Zarówno sprawa i - jak to w kryminałach bywa - losy rodziny komisarza gmatwają się z każdą kolejną kartą.

    Jak dla mnie to najlepsza z trzech dostępnych w polskim tłumaczeniu książek Horsta, zdecydowanie najbardziej wciągająca. Czyta się świetnie, w sam raz, zważywszy na rozmiar, na długi wieczór albo wolny dzień.

Warto zerknąć