ebook Trzy stygmaty Palmera Eldritcha
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 3004)

Trzy stygmaty Palmera Eldritcha
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.94
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
35.94 zł Lub 32.35 zł
39.90 zł
40.90 zł
41.76 zł Lub 37.58 zł
36.14 zł
36.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

„Bóg obiecuje życie wieczne. My je dajemy”.

Palmer Eldritch

„Odkrywając niezależnie ścieżkę myślową, którą trzy lata wcześniej podążył Stanisław Lem w Solaris, Dick rezygnuje z naiwnego przekonania, że nasze ewentualne spotkanie z kosmitami musi przypominać kontakt przedstawicieli dwóch ludzkich kultur. Życie w kosmosie, jeśli istnieje, jest czymś Całkiem Innym – i dlatego właśnie zetknięcie z nim należy sobie wyobrażać raczej jako intelektualny paraliż, niemożność zrozumienia, nie zaś pokojowe współistnienie czy gwiezdne wojny… Ostatecznie nie będziemy nawet pewni, czy to, co widzimy, w ogóle jest życiem…”

z przedmowy Jerzego Sosnowskiego.

Philip K. Dick urodził się w 1928 r. w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Krótko był studentem Uniwersytetu Kalifornijskiego. Prowadził sklep z płytami i stację radiową. Przeszedł też doświadczenia z narkotykami, które wykorzystywał w swej twórczości. Zmarł w 1982 r. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło na stałe do kanonu literatury SF. Był też autorem kilku powieści realistycznych, osadzonych w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. O większości jego rówieśników uhonorowanych Nagrodą Pulitzera czy literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…

Dom Wydawniczy REBIS wydał takie jego powieści jak: Ubik, Blade runner, Valis czy Człowiek z Wysokiego Zamku.

Trzy stygmaty Palmera Eldritcha od Philip K. Dick możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nawet jeśli przyszłość będzie trwać milion lat, nie odzyskasz tego, co utraciłeś - dobrowolnie.
Czy nędzna rzeczywistość nie jest lepsza od najbardziej interesującej iluzji?
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć