ebook Sześć odcieni bieli. I inne historie
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 201)

Sześć odcieni bieli. I inne historie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 15.08
wciąż za drogo?
15.08 zł
26.60 złpremium: 17.16 zł Lub 17.16 zł
-37% 17.90 zł
33.51 zł Lub 30.16 zł
42.00 zł Lub 37.80 zł
20.90 zł
21.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Reportaże uznane za najwybitniejsze teksty non-fiction, jakie powstały w PRL. Przełomowe „Sześć odcieni bieli” i skonfiskowane przez cenzurę „Trudności ze wstawaniem” w jednym e-booku.

Nowe wydanie „Sześciu odcieni bieli” Hanny Krall składa się z dwóch książek: przełomowej w polskim reportażu książki tytułowej (w 1978 roku krytycy podkreślali nową, wynalezioną przez Krall metodę reporterskiego pisania) oraz z książki „Trudności ze wstawaniem”, która wyszła w Polsce nielegalnie w podziemnym wydawnictwie Pokolenie w 1988 roku. Znalazły się w niej teksty z dwóch książek zakazanych przez ówczesne władze. Cały, świeżo wydrukowany nakład jednej został pocięty i przemielony na makulaturę, a metalowy skład drukarski drugiej – przetopiony w piecu. Teksty mogły ukazać się tylko poza oficjalnym obiegiem.

„ZWYKŁE, NIEWAŻNE, NIEZAPIERAJĄCE TCHU!!!
Chociaż takie są losy bohaterów tego unikalnego tomu reportaży Hanny Krall z lat siedemdziesiątych, czyta się go w gorączce.
Niekrólowie z Łodzi, nieaktorki z Zagłębia – to ich szare dni, niewielkie miłości i niespektakularne zbrodnie uchwyciła autorka, osiągając dzięki swojemu kunsztowi językowemu i socjologicznemu, rodzaj literackiego trójwymiaru.
Każdym zdaniem Hanna Krall udowadnia, że szarość jest mieszaniną najdzikszych kolorów” – Dorota Masłowska

O e-booku Sześć odcieni bieli. I inne historie blogerzy napisali:

Ponadczasowe! Mądre! Przemyślane! Bez zbędnych słów! Z ważnym przekazem! Nie tylko treść, lecz przede wszystkim mądrość z nich płynąca są znakiem rozpoznawczym reportaży Hanny Krall. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Sześć odcieni bieli. I inne historie od Hanna Krall możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Hanna Krall jest najbardziej znaną polską reporterką. Nakładem Wydawnictwa Dowody na Istnienie pojawił się tom zawierający reportaże z dwóch tomów Sześć odcieni bieli i Trudności ze wstawaniem.

Publikacje te zawierają wiele ważny myśli i spostrzeżeń. Czytając je możemy uświadomić sobie wiele ważnych spraw. Wiele z nich zanotujemy w swoim notesie „złotych myśli”. Hanna Krall w reportażach z lat siedemdziesiątych trafnie spogląda w losy bohaterów.

W reportażu Nieuwiara czytamy o przerażających wydarzeniach, które miały miejsce w noc wigilijną w Zrębinie. Hanna Krall z reporterską dokładnością ukazuje nam szczegóły śledztwa. I już na samym początku tomiku poznajemy historię wstrząsającą, zdającą się nie być prawdą.

Prawdę mówiąc, w każdym z trzydziestu reportaży Pani Hanna ujmuje nas stylem poruszania tematów. Istotą tych reportaży są nie tylko przedstawiane fakty, lecz przede wszystkim człowiek. Czytając niniejsze reportaże stajemy się świadkami poznawanych historii. Autorka w mądry i niezwykle trafny sposób ukazuje istotę poruszanych problemów. Choć są one trudne, pisze o nich z łatwością, trafiając do naszej świadomości.

Reportaż jest pewnego rodzaju sztuką pisania, sztuką składania słów, które w całości ukazują świat i ludzi. Hanna Krall czyni to w sposób niezwykły, wyjątkowy. Poznając historie ukazywane przez reporterkę znajdujemy się w samym centrum wydarzeń. Nie odbieramy ich jako suchych faktów, lecz analizujemy je, zastanawiamy się – myślimy! To ważne, aby reportaż nie był tylko ukazaniem wydarzeń. Ważne, aby trafiał do naszej świadomości, zmuszał do myślenia.

Bez wątpienia reportaże Pani Hanny Krall takie są. Ponadczasowe! Mądre! Przemyślane! Bez zbędnych słów! Z ważnym przekazem! Nie tylko treść, lecz przede wszystkim mądrość z nich płynąca są znakiem rozpoznawczym reportaży Pani Hanny Krall.

Sześć odcieni bieli. I inne historie to tomik, który polecam każdemu z nas. A ja jako socjolog przyznaję, że reportaże autorki, to lektura obowiązkowa dla ludzi ciekawych świata i nas samych.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć