ebook Egipt: Haram Halal
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 870)

Egipt: Haram Halal
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 13.40
Audiobook - najniższa cena: 35.99
wciąż za drogo?
-60% 13.40 zł
26.60 złpremium: 17.16 zł Lub 17.16 zł
23.00 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
28.60 zł
20.96 zł
22.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Polak-muzułmanin, mieszkaniec Aleksandrii Piotr Ibrahim Kalwas opisuje swój Egipt. Otwiera przed nami wszystko to, co w Egipcie frapuje przyjezdnych, ale nie mają do tego dostępu.

Współpracujący z „Dużym Formatem” - dodatkiem do „Gazety Wyborczej”, reporter odkrywa przed nami to wszystko, co frapuje w Egipcie przyjezdnych, ale nie mają do tego dostępu. Otwiera przed nami świat „haram” i „halal”. „Haram” to zakaz, „halal” to przyzwolenie. Niektóre lakiery do paznokci są dla muzułmanek halal, niektóre haram, ale ciężko się w tym zorientować nawet Egipcjanom. Kalwas pisze zajmująco i ze znawstwem. Często patrzy na Egipt ze swojego ulubionego balkonu, ale to nie znaczy, że ma perspektywę człowieka, który nie jest swój i się wysferzył. Balkon jest bowiem w Egipcie ważnym miejscem rodzinnych i społecznych relacji. To świetna książka dla tych, którzy wyjeżdżają do Egiptu na wakacje, a ci którzy tam nie byli, po tej lekturze zapragną tam pojechać.

„Kalwas wciąga dym z sziszy pomieszany z solą morską, i niespiesznie prowadzi nas przez zakamarki Egiptu. Onieśmiela salafitę-radykała, obserwuje ofiary wypadków samochodowych, rozmawia z kobietami o obrzezaniu, a z ateistami o ich doli w kraju, gdzie niewiara jest zakazana. Gdy snuje refleksje, to zaczyna od śmieci, a dochodzi do przyczyn egipskiego oporu przed Zachodem.
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zobaczyć nad Nilem coś więcej poza rafą koralową i wielbłądem na tle piramid” – Witold Szabłowski, reporter

Egipt: Haram Halal od Piotr Ibrahim Kalwas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dla mnie to książka przede wszystkim o tym jak religia prowadzi do wojny, nienawiści, głupich decyzji, zezwierzęcenia, jak przez swoje chore i zakłamane dogmaty sprawia ból i cierpienie, kategoryzuje ludzi, chroni hipokrytów, pogłębia zacofanie i skutecznie pierze mózgi. To wszystko co napisałam, pisałam z myślą o radykalnym islamie, ale przyłożyć można to do każdej religii, a w dzisiejszych czasach i na tle obecnych wydarzeń jakże zaskakująco dobrze pasuje do naszych realiów.
    Książka napisana bardzo dobrze, zwykłym językiem pokazująca realia zupełnie innego świata, a tak naprawdę zaskakująco aktualna w każdym jego zakątku. Udowadniająca, że nie trzeba wielkich słów, wielu tytułów naukowych, rozbudowanych zdań, natchnionych światłą myślą i napisanych naukowym językiem, podpartym nie do końca obrazującymi sytuację badaniami, prowadzącymi do niespójnych lub wręcz błędnych wniosków; wystarczy wyjść na ulicę i ją opisać. To przemówi i trafi do szerokiego grona odbiorców, z tego każdy pojedynczy czytelnik wyciągnie klarowne i słuszne wnioski a przecież o to właśnie chodzi w reportażach i szerzej w książkach, które mają za zadanie uświadomić, uwrażliwić i opowiedzieć o problemach, tradycjach, religii, o świecie. Bardzo pouczająca lektura, którą zdecydowanie polecam i dzięki której zamierzam sięgnąć po kolejne reportaże Autora.

  • Awatar

    Piękny opis rozmów feministy i człowieka zachodu (zakochanego w Egipcie) z Egipcjanami i Arabami, co daje dobry podgląd na tamtejsze tradycje, kultury i przekonania, politykę i historię.

Warto zerknąć