ebook Buźka
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 8331)

Buźka

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Alice Fancourt to świeżo upieczona mama. Po raz pierwszy od porodu postanawia wyjść z domu, pozostawiając córeczkę pod opieką jej ojca. Gdy dwie godziny później kobieta wraca, zastaje męża śpiącego w łóżku na piętrze, a w dziecięcym pokoju… zupełnie inne niemowlę. Alice nie ma wątpliwości — ktoś podmienił dziecko. Jej obaw nie podziela jednak mąż, który oskarża ją o utratę zmysłów. Depresja poporodowa? A może skrzętnie zaplanowana zbrodnia? W sprawę zostaje włączona policja. Za kilka dni mają zostać przeprowadzone testy DNA. Tymczasem Alice wraz z dzieckiem znikają…

Buźka to znakomity, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Sophie Hannah — autorka międzynarodowego hitu Inicjały zbrodni oraz bestsellerowego Błędu w zeznaniach — udowadnia, że nie bez powodu to właśnie ją wnuk Agathy Christie wyznaczył do kontynuowania przygód Herkulesa Poirota.

Kryminały Sophie Hannach są tak genialnie skonstruowane, że nie sposób odgadnąć zakończenia.  „Sunday Telegraph”

Jedna z autorek, których nie można pominąć — inteligentna, z klasą i cudowną, gotycką wręcz wyobraźnią. „The Times”

Hannah bierze na warsztat zwyczajne, codzienne zdarzenia, doprawia je w niepokojący sposób i podkręca suspens do tego stopnia, że po jakimś czasie zaczynamy szukać śladów zbrodni we własnym salonie… „Independent”

Buźka od Sophie Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ta książka to jeden wielki bałagan (na szczęście zamierzony), przez który autorka nie pozwala czytelnikowi na rozwiązanie postawionych przez nią zagadek, trzymając go jednocześnie w niepewności do ostatniej strony.

Alice Fancourt to świeżo upieczona mama, która po raz pierwszy od porodu decyduje się na pozostawienie dziecka jedynie pod opieką jego ojca. Chwile relaksu i odpoczynku kończą się kiedy Alice wraca do domu i spostrzega, że dziecko znajdujące się w jej domu nie jest tym, które ona urodziła. Jej życie przeradza się w piekło, które przy okazji obejmuje najbliższą rodzinę Alice – łącznie z jej teściową. Rozpoczyna się policyjne dochodzenie w sprawie ustalenia okoliczności zaginięcia dziecka i możliwości podmienienia noworodków.

Buźka to dopracowany w każdym szczególe dobrze poprowadzony thriller. Autorka, która już niejednokrotnie udowadniała czytelnikom swoje literackie możliwości, nadal jest w formie, co pokazuje kreując banalnie prostą historię i tworząc z niej mrożącą krew w żyłach opowieść świeżo upieczonej matki. Rozbudowując postać i podłoże psychologiczne młodej matki, postawionej przed faktem podmiany dzieci, Hannah posługuje się wszystkim co najgorsze, przez co z uroczej, młodej kobiety, kreuje zrozpaczonego demona, który przed niczym się nie zatrzyma, by odzyskać swoje dziecko.
Podstawą do wykreowania fabuły było uczucie – ogromna matczyna miłość, którą każda matka darzy swoje dziecko. Na bazie tych najprawdziwszych uczuć, w które tak łatwo czytelnikowi uwierzyć, stworzyła coś głębszego – historię, której drugie dno jest nieosiągalne dla nikogo, kto nie dotrze do końca tej powieści. Autorka stawia na okrojone grono bohaterów, którzy nie mają zbytnich możliwości w dodatkowym namieszaniu w tej historii, a niemal całościowo skupia się na rozebraniu na części pierwsze postaci Alice i przedstawieniu czytelnikowi jej psychologii. Najbardziej zaskakującym elementem było zestawienie matczynej miłości Alice z tą ojcowską, która okazała się słabszą i zawodną, a przy okazji, przez którą podkopana została wizja ojca, jako nieomylnej głowy rodziny.

Hannach zaskakuje umiejętnością podtrzymywania napięcia i budowania intryg między bohaterami. Buźka zaskakuje na każdym kroku, jednocześnie angażując czytelnika do zgłębiania dalszych losów nieszczęśliwej rodziny. Ten tytuł to dobra zachęta na zagłębienie się w inne powieści Hannah.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć