ebook Fabryka Absolutu
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 754)

Fabryka Absolutu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - polecana oferta: 14.90
Audiobook - najniższa cena: 20.43
wciąż za drogo?
14.04 zł
14.90 zł
23.22 złpremium: 14.98 zł Lub 14.98 zł
24.97 zł
24.97 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
19.18 zł
20.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tytuł serii wydawniczej mającej promować literaturę czeską. Powieść znakomitego pisarza międzywojnia, w której maszyna produkuje boską istotę, a wątek Mahometa łączy się z tematem kapusty...

„Na terenie Czech wyprodukowano Boga. Maszyny zwane karburatorami zaczęły masowo wytwarzać Absolut. W pewnym momencie było go już tak dużo, że postanowiono bombardować nim Anglię. Nastała na świecie nieograniczona obfitość wszystkiego, czego ludziom potrzeba. Ale ludziom potrzeba wszystkiego, tylko nie nieograniczonej obfitości. Zauważono, że Absolut potrafi przypodobać się ludowi i wszędzie przybiera mentalność danego kraju. W cesarstwie niemieckim Absolut natychmiast stał się państwowy, w Polsce działał jak jakiś gatunek alkoholu, a w Czechach na przykład zachowywał się jak indywidualista. Każdy miał tam swój Absolut na własną rękę.
O tym mniej więcej traktuje «Fabryka absolutu». Zaręczam Państwu, że Karel Čapek jest najnowocześniejszym pisarzem europejskim pierwszej połowy XX wieku” – Mariusz Szczygieł

Fabryka Absolutu od Karel Čapek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Im większą ktoś ma wiarę, tym wścieklej gardzi tymi, co nie wierzą tak
samo jak on.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Smakowite. W wyniku wprowadzenia innowacyjnej technologii, jako produkt uboczny, uwalnia się Absolut, Boski aspekt. Čapek proponuje nam zabawę konceptem jaki to może mieć wpływ na ludzkość. Objawienia, altruizm, uzdrowienia, a potem, cóż, ludzie są ludźmi. Opowiedziane ze swadą i bezpretensjonalnym humorem. Sama przyjemność.

Warto zerknąć