ebook Autoportret z samowarem
3.25 / 5.00 (liczba ocen: 123)

Autoportret z samowarem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.32
Audiobook - najniższa cena: 30.91
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
27.32 zł Lub 24.59 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
32.00 zł
27.52 zł
29.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Wiosna 1938 roku. Antek przygotowuje się do matury w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Batorego w Warszawie. Nie wie jeszcze, jaki kierunek studiów wybrać, choć wiele osób przekonuje go, że ma talent aktorski.

Pewnego dnia Antek wraz z kolegami postanawia odwiedzić dom schadzek. Niestety, na podejrzany przybytek rozkoszy ma miejsce nalot policji, co pociąga za sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Od tej chwili w życiu bohatera zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jego ojciec zostaje aresztowany pod zarzutem działalności antypaństwowej, a sąsiedzi z kamienicy przestają odpowiadać na pozdrowienia. Wreszcie ktoś uniemożliwia chłopcu wyjście na egzamin maturalny...

Komu zawinił skromny urzędnik i jego syn? By dotrzeć do prawdy, bohater będzie musiał zawrzeć sojusz z artystą-ekscentrykiem, Maksymilianem Winterem, w którym czytelnik z łatwością dostrzeże rysy pewnego znanego, polskiego twórcy. Wkrótce okaże się, że sprawa ma drugie, a nawet i trzecie dno, i jest konsekwencją wydarzeń, do których doszło ponad dwadzieścia lat wcześniej w Rosji ogarniętej gorączką rewolucji lutowej i październikowej.

Znany autor 
powieści kryminalnych 
na tropie jednej 
z największych zagadek
pierwszej połowy XX wieku. W trakcie czytania tej książki trzeba zachować ostrożność 
– powieściowa akcja może wciągnąć jak nurt rwącej rzeki 
i zmusić do lektury jednym tchem.

Leszek Bugajski

Autoportret z samowarem od Krzysztof Beśka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć