ebook Grzesznik
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 30280)

Grzesznik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), mp3

E-book - polecana oferta: 26.00
Audiobook - najniższa cena: 32.80
wciąż za drogo?
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
33.00 zł
38.00 zł
24.70 zł
26.46 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W opactwie Graystones ofiarą wyjątkowo brutalnej napaści padają dwie zakonnice - jedna ginie, druga w stanie śpiączki trafia do szpitala. Autopsja wykazuje, że zamordowana zakonnica była w ciąży. W opuszczonym budynku dawnej restauracji policja znajduje straszliwie okaleczone zwłoki kobiety. W indyjskiej wiosce dochodzi do masakry - zostają zamordowani wszyscy mieszkańcy. Co łączy te zbrodnie, popełnione w odległych od siebie miejscach? Próbują to ustalić detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles. Kluczem do ponurej zagadki są wydarzenia sprzed lat w indyjskiej osadzie dla trędowatych...

Grzesznik od Tess Gerritsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miejsce zbrodni ma szczególną moc. Jeszcze długo po usunięciu ciała i zmyciu krwi zachowuje pamięć tego, co się wydarzyło.
Zmarli nie krzywdzą. Bólu żądają żywi.
Coś tak głęboko osobistego jak wiara nie powinno być przedmiotem niczyjej pogardy.
Oto co naprawdę oznacza miłość: umysł pod wpływem narkotyków. Adrenaliny, dopaminy, oksytocyny i serotoniny. Opiewane przez poetów chemiczne szaleństwo.
U Tess Gerritsen widzę tendencję wzrostową. Im dalej w las tym ciekawiej. Książka, można by powiedzieć, jest wzorcem gatunku. Szybka, interesująca, pełna niezwiązanych na pozór ze sobą faktów i napięcia, z drobnymi, acz nie nachalnymi wątkami obyczajowymi – jednym słowem bardzo skuteczna literatura. Nie jest to arcydzieło, w którym autor wodzi nas za nos bardzo długo – mnie się udało mniej więcej ustalić pierwszych winnych gdzieś w okolicach połowy książki, ale pewności nie miałem do samego końca – to plus bo przecież im więcej człowiek kryminałów przeczyta tym trudniej go zaskoczyć.

Wreszcie naprawdę polubiłem dziewczyny – a dokładniej jedną bardziej niż do tej pory, a druga zwyczajnie przestała mnie irytować, a to już coś. Podoba mi się także jak autorka z każdą kolejną częścią rozwija postaci – miło się to obserwuje.

Zdecydowanie pod względem mrocznych opisów Pani Tess również z każdym tomem zapuszcza się dalej – to też mi się podoba, chociaż czuć, że na końcu pióra jest jednak ręka kobiety. Nie zmienia to faktu, że autorka ma swój indywidualny styl, taki który sprawia, że czyta się lekko i bardzo przyjemnie.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko czegoś niewytłumaczalnego, paranormalnego, ale te historie są bardzo pragmatyczne i pewnie nigdy taki akcent w tej serii się nie pojawi. Z drugiej strony może to i dobrze – nie można mieć wszystkiego na raz.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jak dla mnie rewelacja! Ciężko się oderwać :D

 • Awatar

  Akcja książki rozpoczyna się opisem miejsca położonego w Indii, po którym pozostał opuszczony budynek i stos pogrzebowy. To z tym miejscem związana jest kolejna sprawa detektyw Jane Rizzoli i jej przyjaciółki doktor Maure Isles. W klasztorze znaleziono ciała dwóch zakonnic. Jaki związek mają wydarzenia z Indii ze zbrodniami popełnionymi w Bostonie?

 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/04/tess-gerritsen-grzesznik.html

  Jane Rizzoli nie ma czasu na świąteczne porządki…
  W jednym z klasztorów w Bostonie, ktoś zaatakował siostry zakonne. Młodej nowicjuszce roztrzaskał czaszkę, starszą zakonnicę poważnie ranił. Nad sprawą pracują jak zawsze Rizzoli & Isles niezastąpiony duet.
  Sekcja zwłok młodej kobiety wykazuje, że była ona w ciąży i niedawno urodziła. Gdzie zatem jest noworodek? I kto jest ojcem dziecka? Czyżby to był właśnie zabójca?
  W niedługim czasie zostaje odnalezione zmasakrowane ciało kobiety, chorej na trąd. Pozornie, te dwie sprawy nie łączą się, Lecz tylko pozornie…
  Okazuje się, że zostaje zamordowany również szef jednego z dużych koncernów. FBI postanawia wkroczyć do akcji. I tak w życiu Rizzoli znów pojawia się agent Gabriel Dean. Agentka wie, że powinna z nim poważnie porozmawiać. Coś bowiem wydarzyło się podczas ich ostatniego spotkania… Czy Jane wyjawi Gabrielowi prawdę?
  Czy wspólnie uda im się rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Co łączyło wszystkie ofiary? Na te wszystkie pytania, muszą znaleźć odpowiedzi, zanim będzie za późno!
  Czy świąteczna atmosfera zbliży ich do siebie?
  Nie tylko Jane Rizzoli ma uczuciowe rozterki…. W życiu Maury Isles zjawia się po 3 latach jej były mąż-Victor. Jakie ma zamiary?
  Doktor Isles jeszcze nie podejrzewa jak ogromne niebezpieczeństwo jej grozi… Kto będzie agresorem? Czy Jane zdoła ją ocalić?
  Na wszystkie powyższe pytania, znajdziecie odpowiedzi w „Grzeszniku”.
  Serdecznie polecam. Najlepsza część cyklu, jak do tej pory…

 • Awatar

  Lubię książki Tess Gerittsen - pisze w sposób dość męski, zwięzły. Ma się wrażenie, że nie marnuje słów, maluje skończone sceny oszczędnie, z dużym wyczuciem oddziałowując na wyobraźnię czytelnika.
  Ta książka nie odbiega od powyższego standardu - świetnie zbudowany, nieco mroczny klimat, wyraźnie zarysowane postaci. Czyta się w napięciu do ostatniej strony. Polecam.

Warto zerknąć