ebook Damy złotego wieku
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 674)

Damy złotego wieku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
21.95 złpremium: 10.98 zł Lub 10.98 zł
-17% 27.90 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.11 zł Lub 33.40 zł
39.90 zł
31.01 zł
31.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bestseller Kamila Janickiego – znów dostępny!

Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka – trzy nietuzinkowe kobiety, które żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Dziś trudno nam nawet wyobrazić sobie ten luksus i splendor, życie pośród setki dworzan i służących gotowych na każde skinienie. Jednak żadna z dam złotego wieku, mimo niewątpliwych sukcesów, nie zaznała trwałego szczęścia. W świecie zdominowanym przez mężczyzn wysoko urodzone kobiety miały do dyspozycji trzy drogi: pozostać marionetką, dążyć do otwartej konfrontacji lub też sprytem i manipulacją zdobywać wpływy i realizować własne cele. Damy złotego wieku nie pozwoliły uwięzić się w złotych klatkach.

Groźba wojny domowej, zalążki nowoczesnego biznesu, wykwintne uczty, zakulisowe gry i potajemne romanse – w swojej książce Kamil Janicki barwnie odmalowuje bodaj najbardziej bezwzględny okres w dziejach Polski i kreśli portrety kobiet, których życiorysy istotnie wpłynęły na losy całego państwa

Damy złotego wieku od Kamil Janicki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Gdybym nie sięgnął po „Damy złotego wieku”, pewnie w życiu bym nie pomyślał, jaką naprawdę władczynią była królowa Bona, powszechnie traktowana jako ta, która szkodziła królestwu. Wiele z tych opinii rozsiali jej przeciwnicy polityczni, ale u Janickiego znajdziemy rzeczową argumentację, kiedy trzeba skrytykuje bądź uzna zasługi. Jednak polityka nie jest dominującym aspektem tej książki, ponieważ autor przybliża też życie dworskie, z jego modą, kuchnią, a nade wszystko intrygami. Pasjonująca lektura!

Warto zerknąć