ebook Folwark zwierzęcy - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2093667)

Folwark zwierzęcy - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 7.90
Audiobook - najniższa cena: 9.35
-37% 9.35 zł
17.58 złpremium: 9.45 zł Lub 9.45 zł
18.51 złpremium: 9.95 zł Lub 9.95 zł
14.93 zł Lub 13.44 zł
15.92 zł Lub 14.33 zł
13.04 zł
14.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (22)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
„Folwark zwierzęcy” to groteskowa historia zwierząt z Manor Farm, które buntują się przeciw ludziom i podejmują walkę o idealny świat.
 
George Orwell po konferencji w Teheranie w 1943 r. był załamany tym, że przywódcy zachodnich demokracji spotykają się z Józefem Stalinem i podejmują z nim rozmowy. To wydarzenie stało się bezpośrednią inspiracją do napisania „Folwarku zwierzęcego”.

Książka opowiada historię zwierząt z typowej angielskiej farmy. Zamierzają one zorganizować rewolucję przeciw ludziom, by stworzyć idealne społeczeństwo. Ich plan ulega jednak zmianie. W trakcie działań jeden z przywódców – świnia o imieniu Napoleon – pozbywa się swego kompana Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Staje się wówczas jasne, że równość, wolność i braterstwo to jedynie hasła, których urzeczywistnienie nie jest tak kuszące jak perspektywa objęcia władzy.
Powieść Orwella, interpretowana jako parabola ustroju komunistycznego, w czasach PRL-u należała do książek zakazanych. Czytelnik bez trudu rozpozna pierwowzory bohaterów z folwarku: Józefa Stalina ukrytego pod postacią Napoleona, Włodzimierza Lenina przedstawianego jako Major, i Lwa Trockiego – Snowballa. Pisarz ośmieszył w ten sposób system, który pod sztandarami haseł równości i dobrobytu dopuszczał się największych zbrodni.

Orwell o swoim opowiadania pisał tak: „«Folwark...» miał być satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż [...] rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób, może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak: [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura”.

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

Folwark zwierzęcy - audiobook od George Orwell możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć