ebook Opiekunowie
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 117808)

Opiekunowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 32.34
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
32.34 zł Lub 29.11 zł
42.00 zł
42.00 zł
42.00 zł Lub 37.80 zł
32.53 zł
34.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka nominowana do tytułu „ulubionej powieści Ameryki” w plebiscycie The Great American Read organizowanym przez sieć publicznych stacji telewizyjnych PBS.

Trzymająca w napięciu opowieść o człowieku, psie i przerażającym zagrożeniu, które mogło zrodzić się wyłącznie w wyobraźni autora bestsellerowych thrillerów Deana Koontza.

Kiedy w tajnym rządowym laboratorium Banodyne wybucha pożar, na wolność wydostają się dwa genetycznie zmodyfikowane i połączone telepatyczną więzią stworzenia. Jedno z nich to obdarzony ludzką inteligencją pies rasy golden retriever. Drugie to inteligentna maszyna do zabijania zwana Obcym – budząca grozę krzyżówka pawiana z innymi gatunkami naczelnych. Pies trafia w ręce Travisa Cornella, byłego komandosa jednostki Delta Force, samotnego mężczyzny przekonanego, że na jego życiu ciąży klątwa. Travis nadaje retrieverowi imię Einstein. Wkrótce wraz z nowo poznaną przyjaciółką Norą odkrywa niezwykłe cechy zwierzęcia i nawiązuje z nim bliską relację.

Tropem Einsteina podąża jednak Obcy, znacząc swój szlak rozszarpanymi zwłokami ludzi i zwierząt. Uciekinierów poszukują też agenci federalni oraz płatny zabójca Vince Nasco, psychopata wierzący, że tylko krok dzieli go od nieśmiertelności. Równolegle toczy się śledztwo w sprawie serii morderstw popełnionych na naukowcach z Banodyne i ich rodzinach. Dla Travisa, Nory i Einsteina oznacza to tylko jedno: nieuchronną konfrontację z siłami zła i walkę o przetrwanie...

Doskonały thriller! - „Oakland Press”

Trzyma w napięciu aż do samego końca. - „The New York Times”

O e-booku Opiekunowie blogerzy napisali:

Koontz wrzucił do tej historii tyle wątków, że aż dziw, że wybrnął obronną ręką: tajne badania, genetycznie zmodyfikowane gatunki, płatny morderca, klątwa, miłość, pogoń za mordercą. Nie przepadam za kitowaniem w powieść wszystkiego po trochu, aby "było fajniej i się działo". A jednak tym razem wyszło naprawdę dobrze. - Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Opiekunowie od Dean Koontz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jesteśmy opiekunami wszyscy i czuwamy by nie zagroziły nam ciemne siły. Nauczyłeś mnie, że wszyscy jesteśmy potrzebni innym, nawet ci, którzy niekiedy uważają się za bezwartościowych, brzydkich i głupich. Jeśli kochamy i pozwalamy, by ktoś nas kochał ... no cóż, osoba, która kocha jest kimś najcenniejszym na świecie, wartym największych skarbów. Właśnie tego mnie nauczyłeś, kudłata mordo.
Chociaż każdego dnia wisi nad nami nieustannie cień pewnej śmierci, przyjemności i radości życia potrafią być tak wspaniałe, przenikać nas tak głęboko, iż serce gotowe jest chwilami zatrzymać się i przestać bić ze zdumienia.
Po umiarkowanie dobrym Misterium postanowiłam dać Kontzowi szansę i chwyciłam po tytuł nominowany do "ulubionej powieści Ameryki” w plebiscycie The Great American Read. Nie dziwi mnie popularność i pozytywny odbiór Opiekunów bo Konntz w bardzo zgrabny i intrygujący sposób połączył mnóstwo chwytliwych wątków wśród których na pierwszy plan wybija się odwieczna walka dobra ze złem.

W tajnym rządowym laboratorium wybucha pożar i na wolność wydostają się dwa stworzenia nad którymi przeprowadzano skomplikowane doświadczenia biochemiczne. Jednym z nich jest Golden retriver obdarzony ludzką inteligencją, drugim zaś żądny krwi, niezwykle inteligentny Obcy. Obcy zaprogramowany aby niszczyć, zabijać i krzywdzić nie spocznie póki nie zabije Psa. Tymczasem Golden retriver trafia do Travisa Cornella - byłego komandosa oraz Nory. Śladem Obcego podążają agenci federalni i, żeby było jeszcze ciekawiej, płatny zabójca.

Koontz wrzucił do tej historii tyle wątków, że aż dziw, że wybrnął obronną ręką: tajne badania, genetycznie zmodyfikowane gatunki, płatny morderca, klątwa, miłość, pogoń za mordercą. Nie przepadam za kitowaniem w powieść wszystkiego po trochu, aby "było fajniej i się działo". A jednak tym razem wyszło naprawdę dobrze. Pojawiło się kilka scen, które nazywam "stemplami" - fragmenty, które odbijają się w naszej pamięci dożywotnio (decyzja Travis i Nory aby zawieźć Psa do weterynarza czy konfrontacja Psa i Obcego). Autor w bardzo umiejętny sposób opisuje emocje - generalnie warstwa obyczajowa jest zaskakująco ciekawa i sprawnie opisana, co nie zawsze udaje się autorom powieści grozy czy thrillerów.

Opiekunowie to z pewnością nie horror, ale powieść, która odetnie Cię od rzeczywistości na dwa wieczory. Klasyczny przykład wciągającej, dobrej lektury.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Z laboratorium uciekają dwa stworzenia - efekty eksperymentów nad inteligentną bronią "biologiczną". Jedno to przyjacielski, inteligentny pies a drugie to stwór z piekła rodem - maszyna do zabijania. Od tego momentu wszyscy na drodze obu stworzeń są zagrożeni. Przypadkowi opiekunowie (były wojskowy i zalękniona kobieta) psa uciekają z nim zarówno przed agentami jak i bestią. Czyta się dobrze chociaż jest to książka dość schematyczna.

Warto zerknąć