ebook Zachłanni
2.97 / 5.00 (liczba ocen: 233)

Zachłanni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.49
wciąż za drogo?
23.24 złpremium: 14.99 zł Lub 14.99 zł
20.00 zł
20.49 zł Lub 18.44 zł
22.99 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
18.00 zł
19.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwsza powieść o pokoleniu „słoików”! Troje trzydziestolatków. Trzy marzenia. Trzy precyzyjnie opracowane plany, jak je zrealizować. I wiele rozczarowań, których nie zrekompensuje żaden sukces.

Tytułowi „zachłanni” to tzw. słoiki – lokalni emigranci, jakich w Polsce tysiące. Przyjeżdżają do dużych miast po wykształcenie i lepszą przyszłość. Przeprowadzka oznacza dla nich nowe życie i konieczność zdobywania wszystkiego od początku: dachu nad głową, pracy i przyjaciół. Zawieszeni między miastem a rodzinnym domem odkrywają, że to, co dotąd znali i czego się nauczyli, nijak nie przystaje do nowej rzeczywistości. Żeby przetrwać, muszą być silni, ambitni i nigdy się nie poddawać. Są więc zachłanni – w dobrym i złym sensie.

„Zachłanni” to powieść o przyjezdnych, która nie ocenia. Z humorem, ale i nutką goryczy opisuje codzienność przybysza, na którą składają się wynajmowane mieszkania, przypadkowi współlokatorzy, zaskakujące znajomości i najdziwniejsze dorywcze prace. Opowiada o życiowych szansach i rozczarowaniach. Pokazuje, w jaki sposób decyzja o opuszczeniu rodzinnej miejscowości, dla niektórych będąca spełnieniem marzeń, dla innych jedynym wyjściem, kształtuje życie ludzi i ich samych.

Zachłanni od Magdalena Żelazowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jest dzisiaj. I zajmij się dzisiejszym dniem. Nie pozwól, żeby obsesyjna tęsknota za czymś, co się nie wydarza zdominowała twoje życie. Szkoda by było.
Po dwudziestym piątym roku życia babka jest już po pierwszej przecenie na rynku matrymonialnym. Wtedy krzywa wymagań gwałtownie się obniża.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Rewelacja! Niezwykle wciągające opowieści z życia "słoików". A przy tym gorzki obraz sytuacji młodych ludzi w Polsce. Moje pokolenie wchodząc na rynek pracy miało przerąbane, ale miało jeszcze szanse na w miarę normalne życie. Bohaterowie książki Magdy Żelazowskiej to tzw. "stracone pokolenie" - bez etatu, bez szans na kredyt, bez perspektyw. Polecam.

Warto zerknąć