ebook Obcy
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 469572) Ilość stron (szacowana): 100

Obcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
19.90 zł
25.50 zł Lub 22.95 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
23.90 zł
25.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Obcy przyniósł Albertowi Camusowi popularność. Stał się bestselerem, czego Camus chyba nie do końca rozumiał, a w każdym razie nie chciał być autorem wyłącznie Obcego. Chciał nie chciał, w roku 1942 dał światu zwierciadło, w którym może przejrzeć się człowiek. To jedna z książek (nie tylko francuskich czy dwudziestowiecznych, ale książek w ogóle), które są w ciągłym obiegu czytelniczym, to znaczy są nieustannie czytane, interpretowane. Wciąż aktualne, niepokojące. Domagające się kolejnych edycji, kolejnych przekładów. Bohater zagadka, o imieniu Meursault, w którym słychać nazwę znanego burgunda, morderstwo, a także mariaż słońca i morza, z których się zrodził, z którymi się stapia, które przynoszą mu szczęście i zadają cierpienie. I powieść o człowieku uciskanym przez społeczeństwo, o byciu obcym, rzecz o miłości, o zgubnym wpływie promieni słonecznych. I wielu innych sprawach.

Obcy od Albert Camus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Człowiek zawsze ma przesadne wyobrażenie o tym, czego nie zna.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Arcydzieło literatury. Jak dla mnie Albert przynudza straszliwie i to bardzo długo. Robi się ciekawie dopiero wtedy gdy główny charakter staje przed nieodwracalnym w swoim nieskomplikowanym życiu. Od tego momentu autor wchodzi w problemy egzystencjalne i ta część a właściwie to finisz książki wznosi się na poziom godny miana arcydzieła.

Warto zerknąć