ebook Obcy
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 469577) Ilość stron (szacowana): 100

Obcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.98
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
24.98 zł Lub 22.48 zł
30.00 zł
30.00 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
25.18 zł
25.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Obcy przyniósł Albertowi Camusowi popularność. Stał się bestselerem, czego Camus chyba nie do końca rozumiał, nie chciał być autorem wyłącznie Obcego. Chciał nie chciał, w roku 1940 dał światu zwierciadło, w którym może przejrzeć się człowiek. To jedna z książek (nie tylko francuskich czy dwudziestowiecznych, ale książek w ogóle), które są w ciągłym obiegu czytelniczym, to znaczy są nieustannie czytane, przemyśliwane, interpretowane. Wciąż aktualne, niepokojące. Domagające się kolejnych edycji, kolejnych przekładów.
Bohater zagadka, Meursault, który imię zawdzięcza czy to znanemu burgundowi, czy skażonemu burgundzkim „u” mariażowi słońca i morza, z których się zrodził, z którymi się stapia, które przynoszą mu szczęście i zadają cierpienie. I powieść o byciu obcym, o człowieku uciskanym przez społeczeństwo, rzecz o miłości, o zgubnym wpływie słońca. I wielu innych sprawach.

Obcy od Albert Camus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Człowiek zawsze ma przesadne wyobrażenie o tym, czego nie zna.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Arcydzieło literatury. Jak dla mnie Albert przynudza straszliwie i to bardzo długo. Robi się ciekawie dopiero wtedy gdy główny charakter staje przed nieodwracalnym w swoim nieskomplikowanym życiu. Od tego momentu autor wchodzi w problemy egzystencjalne i ta część a właściwie to finisz książki wznosi się na poziom godny miana arcydzieła.

Warto zerknąć