ebook Jaskiniowiec
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 1678)

Jaskiniowiec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.74
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
16.74 zł
21.48 zł Lub 19.33 zł
25.11 zł Lub 22.60 zł
27.90 zł
22.46 zł
23.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Powieść zdobywcy Szklanego Klucza. Najlepszy norweski kryminał 2012 roku! Martwy emeryt i ciało tajemniczego Amerykanina... Czy w okolicach spokojnego Larviku grasuje seryjny morderca? Zaledwie trzy domy od mieszkania policjanta Williama Wistinga zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który przez cztery miesiące siedział martwy przed migającym ekranem telewizora. Nic nie wskazuje na to, aby jego śmierć była wynikiem przestępstwa. Viggo Hansen był człowiekiem, na którego za życia nikt nie zwracał uwagi, więc jego śmierć również nie wzbudza sensacji i nie trafia na czołówki gazet. A jednak z jakiegoś powodu ta sprawa budzi ciekawość córki Wistinga, która jest dziennikarką. Line postanawia napisać artykuł: portret zupełnie nieznanej osoby. Kiedy rozpoczyna swoje dziennikarskie śledztwo, policja otrzymuje zgłoszenie o odnalezieniu kolejnych zwłok, tym razem na miejscu wycinki lasu. Wygląda na to, że ciało musiało tam leżeć przez długi czas. Na zwłokach mężczyzny zostaje ujawniony niezwykły ślad. Wkrótce policja organizuje zakrojoną na szeroką skalę obławę – jedną z największych w historii Norwegii. Jedyne, co mogłoby popsuć szyki śledczym, to nadgorliwi dziennikarze...„To nowy Nesbø (...). Jørn Lier Horst udowadnia, że jest jednym z najlepszych norweskich autorów powieści kryminalnych”.„Dagbladet”

Jaskiniowiec od Jørn Lier Horst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Śmierć jest naturalna. Tylko czasem ma gwałtowniejszy przebieg i bardziej brutalny charakter.
Dobrze jest mieć przyjaciół, którym życie dało w kość i którzy umieją docenić jego wartość. Wtedy człowiek czuje nagle, że nie jest sam.
To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
Na nic zda się całe bogactwo tego świata, jeśli nie zaczniemy bardziej się o siebie troszczyć. W tym kraju ludzie cierpią na duchowy niedorozwój. Jesteśmy jak puste skorupy, zajęte zaspokajaniem wyłącznie własnych potrzeb.
Samotność nie polega na tym, że człowiek jest sam, tylko na tym, że nie ma za kim tęsknić...
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    W kwestii ciągłego porównania wg mnie nie jest to nowy Nesbo, bardziej kojarzy mi się z serią o komisarzu Wallanderze. Może przez te zachwyty w reklamach i recenzjach minimalnie się zawiodłam. Książka dobrze napisana, fabuła czytelna, ciekawie prowadzone wątki. Wciąga i czyta się przyjemnie. Żałuję, że jako pierwsza na polskim rynku pojawiała się najnowsza część przygód Wistinga. Teraz trzeba będzie czekać na kolejne lub uczyć szybko norweskiego.

Warto zerknąć