ebook Betonowy pałac
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 577)

Betonowy pałac

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Najodważniejsza powieść laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru! Intelektualista o patologicznej przeszłości oraz seryjny morderca, który postąpił o krok za daleko... Kryminał jak mocne męskie kino. Kiedy Profesor powraca w rodzinne strony, nie zamierza ponownie wchodzić do bandyckiego półświatka, z którego wyrwał się dwa lata wcześniej. Przekroczona trzydziestka, nowe lokum, trochę kasy i odzyskany samochód wydają się dobrym punktem wyjścia, by zacząć od początku. Miasto również jest dużo spokojniejsze niż przed jego ucieczką, kiedy na czele osiedla stał sadystyczny Król. Atmosfery nie są w stanie zmącić nawet pojawienie się trzynastoletniej prostytutki, która – nie wiadomo kiedy – wprowadziła się do jego mieszkania, oraz coraz liczniej docierające informacje o brutalnie zarzynanych ofiarach seryjnego mordercy. Gdy jednak znika Sophie – żona Opiekuna, nowego administratora osiedla – bandycka przeszłość Profesora szybko daje o sobie znać. Podobnie jak widmo byłej kochanki, z którą łączą go także więzy rodzinne... Wspólnie rozpoczynają poszukiwania, od których zależy również ich życie.„Betonowy pałac” to najodważniejsza powieść w dorobku laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i thrillera psychologicznego. Książka, w której świetnie skonstruowana fabuła, konsekwentnie zawiązana intryga i głęboka psychologizacja postaci łączą się z brutalnością świata oraz językiem ostrym jak maczeta.„Niezwykle filmowa powieść. Czytając, miałam wrażenie, że oglądam ostre, męskie kino, prowokacyjne, chwilami przerażające. Marzyłabym o takim scenariuszu”.Magdalena Cielecka

Betonowy pałac od Gaja Grzegorzewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wstyd to straszna rzecz. Ludzie robią głupie rzeczy ze strachu, by ich niesmaczne sekreciki nie wyszły na jaw, a obnażeni, stają się zupełnie bezbronni i łatwo ich zniszczyć.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Doskonały polski kryminał, kojarzący się z filmami Tarantino czy Guya Ritchie. Krakowskie osiedla, kryminalna intryga i ten styl - soczysty, mięsisty, niepoprawny. Naprawdę trudno uwierzyć, że autorką jest kobieta, bo styl jest bardzo męski.
  Polecam.

 • Awatar

  Barwna opowieść o patologiach, ludziach z marginesu, brutalności, miłości, prawdziwej przyjaźni i życiu. Często groteskowa i obrzydliwa, ale to jest to, co wyróżnia książkę od innych opisujących różne "półświatki".

 • Awatar

  Coś fantastycznego. Genialna, mocna książka, napisana w charakterystyczny dla p. Grzegorzewskiej sposób, trudno się oderwać - siadasz wieczorem, nagle jest piąta rano. Przeczytałam na jeden raz ;) Jest brutalnie i krwawo, narrator to zarazem główny bohater z mroczną przeszłością, postawiony w bardzo niewygodnej, wręcz patowej sytuacji; psychopata jak się patrzy wodzi za nos wszystkich wkoło, realia są odrażające i wstrętne, i przerażające bo właśnie prawdziwe.

  Jestem wielką fanką talentu i pomysłów pani Grzegorzewskiej, jeśli ktoś miał do czynienia z jej książkami - nie trzeba reklamować! A jeśli ich nie znacie - koniecznie zacznijcie od pierwszych tomów cyklu o detektyw Julii - niestety z przyczyn dla mnie niepojętych nie wydano ich w formie ebooków, moje liczne pytania kierowane do wydawnictwa nt ewentualnych wznowień wydań papierowych pozostały bez odpowiedzi.... aczkolwiek "Żniwiarza" i "Noc z piątku na niedzielę" można sobie tu i ówdzie wyszukać w pdf ;).

Warto zerknąć