ebook Łatwo być Bogiem
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 1136)

Łatwo być Bogiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.43
Audiobook - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.43 zł Lub 26.49 zł
32.22 zł
32.90 zł
34.90 zł
29.48 zł
30.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Znakomita polska space opera wydana w USA z rekomendacjami największych mistrzów science fiction, wielokrotnie nominowana w plebiscycie Lubimy Czytać i wyróżniona nagrodą Best Audio w 2020 roku.

Prawdziwa uczta dla miłośników gatunku.

Połowa XXIV stulecia, ludzkość skolonizowała tysiące systemów gwiezdnych w Ramieniu Oriona, nie natrafiając na ślady innych zaawansowanych cywilizacji. Niemal sto lat po krwawej wojnie domowej, która powstrzymała na całe dekady dalszą kolonizację, załoga uprzątającego pola dawno zapomnianych bitew kolapsarowca natrafia na niezidentyfikowane wrakowisko. Znalezione na nim szczątki zaważą nie tylko na losach załogi, ale zmienią także bieg historii.

W tym samym czasie uwolniony warunkowo z kolonii karnej sierżant Henryan Święcki otrzymuje zadanie rozpracowania tajnej organizacji, która ingeruje w prowadzone przez naukowców obserwacje jedynych napotkanych do tej pory istot rozumnych, próbując zapobiec zagładzie prymitywnych Wojowników Kości, którzy przegrywają odwieczną wojnę z odmienną i tylko niewiele bardziej rozwiniętą rasą Gurdów zamieszkującą tę samą planetę.

Od wyborów dokonywanych przez Święckiego zależeć będzie znacznie więcej niż tylko przetrwanie okrutnych stworzeń, które nie są w stanie stworzyć wyższej kultury. Oto świat, w którym naprawdę łatwo zostać bogiem…

Łatwo być Bogiem od Robert J. Szmidt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dajcie spokój z zabawą w Boga, nawet Jemu nie udało się stworzyć sensownego świata.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pierwsze wrażenie nie było zbyt korzystne. Zanosiło się kolejną strzelankę okraszoną przekleństwami i seksem. Skąd zatem te pochlebne recenzje? A że porzucam książkę tylko w stanie skrajnego zniesmaczenia twardo czytam dalej. Aż nagle... zrobiło się całkiem interesująco. I tak było już do końca, z każdą stroną ciekawiej i ciekawiej. Coś co uznałam za zwykłą zapchaj dziurę okazało się fascynującą przygodą. Świetna książka! Od razu przesiadam się na kolejny tom.

 • Awatar

  Lubię SF więc książka Szmidta to dla mnie lektura obowiązkowa. Powieść czyta się dobrze ale dokuczał mi podział na 2 części, które sprawiały wrażenie kompletnie od siebie oderwanych. Na dodatek byłam pewna, że treść opowieści absolwenta Orbitalnej Akademii Floty już znam (okazało się, że krótsza wersja była już drukowana w Science Fiction). Opowieść ta jest napisana lekko a początek przypomina nieco opowieści kadetów ze szkół wojskowych. Zaskakujące i niebanalne jest tu spotkanie z obcymi a samo zakończenie jeszcze raz pokazuje naturę ludzką (niestety od tej złej strony).
  Ciekawsza była dla mnie część opowiadająca o spotkaniu ludzi z dwiema obcymi cywilizacjami. Tu pojawia się odwieczny dylemat czy człowiek może grać rolę boga.
  Polecam książkę wszystkim wielbicielom SF i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

 • Awatar

  A ja przeczytałem w styczniu br. i okazało się, że premiera 2 tomu jest zaplanowana na 16.03.2016. :)
  Szkoda że póki co ebooka nie widać. Premiera jest zapowiedziana w Empiku, tylko w wersji papierowej.

 • Awatar

  Przeczytałem i żałuję. Trzeba było poczekać na pozostałe tomy i przeczytać razem. Teraz muszę czekać nie wiadomo jak długo by poznać dalsze losy głównego bohatera - twardego niezłomnego oficera floty gwiezdnej u progu wojny z obcymi

Warto zerknąć