ebook Głosy Pamano
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 2005)

Głosy Pamano
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
21.95 zł Lub 19.76 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł
30.59 zł
31.66 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tina, zafascynowana fotografią spokojna nauczycielka, która pracuje w Sort, robi zdjęcie starej szkoły w Torenie tuż przed jej wyburzeniem. Jedno proste kliknięcie i gotowe. Strona po stronie czytelnik odkrywa konsekwencje tego pozornie trywialnego gestu, a przed jego wzrokiem rozciąga się szeroka panorama wspomnień i przekłamań o wydarzeniach, których bohaterami są falangiści i partyzanci, dranie i ludzie przyzwoici, a także ci zwyczajni, żyjący w trudnych, okrutnych czasach. W Pirenejach, w Pallars, regionie potraktowanym przez wojsko generała Franco z niespotykanym bestialstwem, ściera się moralna podłość frankizmu z bohaterstwem i tchórzostwem indywidualnym i grupowym tuż po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej.

Na początku XXI wieku fakty jeszcze ciągle dopominają się o wirtuoza, który po tylu latach zdecyduje się poruszyć strunę Historii. Na szczęście jest Jaume Cabré.

Jaume Cabré (Barcelona, 1947) jest autorem wielu powieści (w tym bestsellera Wyznaję), zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz esejów literackich, a także dramatu. Stale współpracuje z dziennikiem „Avui”, jest członkiem Institut d’Estudis Catalans (Katalońskiej Akademii Nauk). Jego utwory, wysoko oceniane przez czytelników i krytyków, były wielokrotnie nagradzane i tłumaczone na szereg języków.

Głosy Pamano od Jaume Cabré możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Są takie chwile, kiedy ciężar życia okazuje się nadmierny i jeśli nie chcesz, żeby powaliła cię wichura, musisz się ugiąć.więcej
Nie odstępuj od zrobienia tego, co powinnaś zrobić, jeśli uważasz, że tak powinnaś zrobić.
Nie oczekuj niczego od życia. Wtedy śmierć nie będzie tak bolesna.
Ludzie jak już raz przekroczą granicę śmieszności, potrafią się okazać naprawdę żałośni.
Chociaż zajmujemy się wychowywaniem cudzych dzieci, nikt nas nie nauczył, jak wychowywać własne, i kiedy to sobie uświadamiasz, życie już cię wyprzedziło, dzieci odchodzą i nie dają ci drugiej szansy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Cabré to bardzo specyficzny autor, przekonałem się już o tym w trakcie lektury Jaśnie Pana. Cabré poszukuje wymagającego czytelnika, takiego, który w trakcie czytania jest maksymalnie skoncentrowany. Tutaj nie mam mowy, że czytając próbujesz rozmyślać o niebieskich migdałach. Ciągła koncentracja i skupienie na tekście umożliwia śledzenie fabuły, bez jakichkolwiek strat zrozumienia historii. Ci, którzy czytali powieści Cabré, wiedzą jaki ma styl i jakie stosuje zabiegi w trakcie konstruowania swojej fabuły. Nie jest wcale łatwo przyzwyczaić się do tego, co oferuje czytelnikowi pisarz. Jednak, kiedy wgryziemy się w historię, nauczymy panować nad nieustannymi przeskokami między bohaterami i planami czasowymi, bez żadnego "ostrzeżenia" wyniesiemy z historii bardzo wiele. Oczywiście wielkim walorem jest literacki i piękny język, którym posługuje się Jaume Cabré. Na pochwałę zasługują także wielowymiarowi bohaterowie, których pisarz tworzy całą gamę.

    Spędziłem przy Głosach Pamano kilka dobrych dni, jednak uważam, że historia, którą otrzymałem od autora w Jaśnie Panu, była bardziej porywająca i bardziej do mnie przemówiła. W żadnym wypadku Głosów ... nie uznaję za lekturę złą, do doskonała literatura, do której trzeba się tylko przyzwyczaić.

    Ocena: 4+/6

Warto zerknąć