ebook Syn
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 6013)

Syn
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.70
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
23.12 złpremium: 11.56 zł Lub 11.56 zł
-23% 20.70 zł Lub 18.63 zł
-32% 23.12 zł
23.46 zł Lub 21.11 zł
34.50 zł
25.69 zł
25.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowy bohater, wiele niewiadomych, zbrodnie, które popełnił ktoś inny... Powieść ze znakiem jakości Jo Nesbø, jednego z najlepszych współczesnych autorów kryminałów.

Sonny Lofthus odsiaduje wyrok w najlepiej strzeżonym więzieniu Oslo. Jest znany z cierpliwego wysłuchiwania zwierzeń współwięźniów. Chodzą pogłoski, że przyznaje się do zbrodni popełnionych przez innych. W kłopoty z prawem popadł po śmierci ojca policjanta. Pewnego dnia jeden z więźniów opowiada Sonny’emu historię, która tragiczne odejście jego ojca przedstawia w zupełnie nowym świetle. Lofthus zaczyna dążyć do odkrycia prawdy.

„Fabuła rozwija się niczym skomplikowane równanie matematyczne z wieloma niewiadomymi. (...) Jo Nesbø znów triumfuje”. - „Dagsavisen”

Syn od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jesteśmy ludzccy, kiedy grzeszymy. Ale stajemy się boscy, kiedy wybaczamy.
Nie karzemy ludzi dlatego, że są źli, tylko dlatego, że dokonują niewłaściwych wyborów, szkodliwych dla stada. Moralność nie jest czymś wiecznym, zesłanym z nieba, to jedynie zasady korzystne dla dobra stada.
Jesteśmy niewolnikami miłości i to, kto zostanie nam przydzielony do kochania, to loteria.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Pierwsza pozycja Jo Nesbo którą przeczytałem.
  Ciekawy kryminał z wątkami sensacyjnymi. Fajnie wciąga od samego początku. Niestety po przeczytaniu miałem wrażenie, że po to ta książka została napisana, by ktoś przedstawił ją na ekranie filmowym.
  Ciekawa pozycja, warta przeczytania, ale z butów mnie nie wyrwała.

 • Awatar

  Fajna książeczka. Jest to moja pierwsza książka od Jo Nesbo, którą dostałem w swoje ręce :)

  Zaczynam niedługo serię Harrego Hole :) i zobaczymy jak to pójdzie tam z czytaniem,

 • Awatar

  Znakomity kryminał, pozycja obowiązkowa dla wielbicieli twórczosci autora. Wciąga od pierwszych stron - niesamowita historia głównego bohatera i jego dążenia do odkrycia prawdy z przeszłości. Polecam, oczywiście.

 • Awatar

  Bardzo fajnie i misternie skonstruowana fabuła. Co prawda pewnym postaciom autor poświęcił zbyt dużo czasu, inne (jak np. Kari) zostały potraktowane zbyt powierzchownie. Do tego wątek Marthy i Syna zbyt ckliwy i przewidywalny. W ogólnym rozrachunku: solidny, ciekawy i wciągający kryminał.

 • Awatar

  Jo Nesbø w swojej najnowszej książce mnie nie rozczarował. Postacie są przedstawione w charakterystyczny dla autora sposób, fabuła jest ciekawie skomponowana i przedstawiona - moim tego, że prawie od samego początku znamy sprawców całego zamieszania. W czasie gdy akcja się rozwija w ciekawy sposób czytelnik poznaje dodatkowe szczegóły i motywy wpływające na zachowanie postaci.

  Moim zdaniem Nesbø trzyma poziom do którego zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników.

  Ze swojej strony polecam i myślę, że fani dobrego kryminału nie będą się nudzili podczas czytania tej książki.

 • Awatar

  REWELACJA!!!!
  Nesbo po raz kolejny udowadnia również, że jest niedoścignionym mistrzem kreowania wyjątkowo ciekawych postaci literackich. W przypadku „Syna” śmiało można powiedzieć, że nie ma żadnego bohatera pierwszego czy drugiego planu, który nie byłby dopracowany w najmniejszych szczegółach. Oczywiście niepowtarzalną kreacją jest tytułowa postać syna, Sonny Lofthusa. Stanowi o tym każdy element budujący tą osobę. Począwszy od biografii, w której główną rolę odgrywa rodzinny dom z przeżytą tragedią śmierci ojca i matki, zagubienie w nałogu narkotykowym, pobyt w więzieniu o zaostrzonym rygorze i wreszcie ucieczka z tego miejsca z tym wszystkim, co odgrywa się potem na naszych oczach. W tym wszystkim ukrywają się emocje - silne, zmienne i mające znaczenie niebotyczne dla dokonywanych wyborów i realizowanych czynów. Nie mniej ważną, nie gorzej wykreowaną jest także czy to - wspomniana już wcześniej - postać policjanta Simona Kefasa, czy też wyjątkowo odrażająca postać zastępcy dyrektora więzienia, Arilda Francka. Dla całej fabuły powieściowej, dla realizmu psychologicznego, duże znaczenie mają także pozornie postaci drugoplanowe. Używam słowa drugoplanowe, ale tak naprawdę w powieści Nesbo nie ma postaci drugoplanowych, nie ma postaci mniej ważnych. Weźmy chociaż osobę chłopca - obserwatora tego wszystkiego, co dzieje się w dawnym domu Lofthusa. W perspektywie tytułowego syna to postać w dużej mierze symboliczna, a przecież tak bardzo realna i czysta w swoich intencjach. Podobnie ma się rzecz z osobą szefowej schroniska dla narkomanów, Marthą. Nie chcę zdradzać roli jaką odgrywa w książce, by nie psuć przyjemności lektury, ale jej postać jest kolejnym przykładem jak bardzo ważny dla Nesbo jest cały układ interpersonalnych więzi.

  Podkreślając doskonałość artystyczną ostatniej powieści Nesbo, muszę jeszcze przywołać jeden aspekt jej świata przedstawionego. Chodzi o przestrzeń - miejsca o znaczeniu tak dosłownym, jak i symbolicznym. W recenzowanej powieści są takie dwie przestrzenie. Dom rodzinny Lofthusa i więzienie o zaostrzonym rygorze, zwane „Państwem’. Ta nazwa dla tego więzienia, które wbrew pierwszym skojarzeniom, znajduje się w samym centrum Oslo, to wyjątkowa ironia i prowokacja. „Państwo” jeśli jeszcze nie jest „doskonałym” miejscem odbierającym człowiekowi nadzieję, wolność i godność w sposób definitywny, to do tej „doskonałości” dochodzi na naszych oczach. Dom rodzinny Lofthusa jest zupełnym przeciwieństwem i choć po wielu latach niebytności, opuszczenia, stoi pusty i pełen kurzu, w sytuacjach skrajnych sprawdza się swoim ukrytym ciepłem i oswojeniem emocji i uczuć.


  Jo Nesbo powieścią „Syn” udowadnia, że określanie go mistrzem literatury kryminalnej po poprzedniej książce to nie było i nie jest nadużyciem, lecz obowiązkiem. „Syn” to literacko doskonałość w każdym calu, w której przyjemność lektury ściśle łączy się z siłą wiary w proste wartości ludzkie. Ale to już musi osobiście doświadczyć każdy podczas lektury książki.
  www.kryminalnapila.blogspot.com

Warto zerknąć