ebook Mocni ludzie
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 74)

Mocni ludzie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 10.32
Audiobook - najniższa cena: 16.30
14.88 złpremium: 8.00 zł Lub 8.00 zł
10.32 zł Lub 9.29 zł
10.67 zł
12.32 zł Lub 11.09 zł
12.50 zł
9.77 zł
9.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (31)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rosyjski okupant bezlitośnie traktował wszystkie przejawy polskich buntów i woli niepodległości. Na większość skazańców padał wyrok - zsyłka na Syberię. Była to kara dotkliwa, bowiem tęsknota za krajem i najbliższymi rozrywała serce. Jednak czy życie Polaków na wygnaniu oznaczało jedynie cierpienie i pewną śmierć?

Porucznik Władysław Lis za udział w wojnie polsko-rosyjskiej w 1831 roku został wywieziony na Syberię. Tam, w małej wiosce wśród prostych i uczciwych ludzi znajduje swoje miejsce na ziemi. Uczy się od nich przetrwania pośród nieujarzmionej przyrody, dostrzegania jej rytmu i przemian. Surowa Syberia staje się jego domem, a dzika tajga żywicielką.

Z czasem Polak swoimi czynami, uporem i pracowitością zyskuje przychylność rdzennej ludności syberyjskiej, która przerodzi się w wielką przyjaźń. Łączy ich wspólne pragnienie – walka o wolność i wyzwolenie spod jarzma moskiewskiego.

Mocni ludzie od Ferdynand Antoni Ossendowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć