ebook Kobieta w klatce
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 40851)

Kobieta w klatce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.90
Audiobook - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
-48% 16.90 zł
30.23 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
26.00 zł Lub 23.40 zł
32.50 zł Lub 29.25 zł
-32% 21.90 zł
28.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mrożący krew w żyłach thriller. Tak mroczny jak historia przebojowej parlamentarzystki, która znika bez śladu. Nieszczęśliwy wypadek, porwanie, rozgrywka polityczna – na domysłach trop się urywa… „Powieści Jussiego Adlera-Olsena o Departamencie Q to jedne z najlepszych współczesnych duńskich kryminałów” – Jyllands-Posten

W roku 2002 z pokładu promu kursującego między Rødby a Puttgarden znika młoda piękna parlamentarzystka, Merete Lynggaard. Nie ma żadnych świadków zdarzenia ani śladów zaginionej. Policja podejmuje zakrojone na szeroką skalę śledztwo, jednak bez rezultatów. W roku 2007 zostaje utworzony Departamentu Q, specjalny wydział policji zajmujący się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat. Na jego czele staje Carl Mørck z kopenhaskiego Wydziału Zabójstw. Mørck wraz ze swoim tajemniczym arabskim asystentem Assadem przejmuje śledztwo w sprawie Merete i szybko orientuje się, że jej zniknięcie nie było nieszczęśliwym wypadkiem.
Czy kontrowersyjny policjant wraz z ekscentrycznym pomocnikiem zdołają zakończyć koszmar kobiety, nim sami padną ofiarą szaleńczego planu?

„Adler-Olsen potrafi świetnie konstruować fabułę, portretować ludzi, miejsca i środowiska” – Politiken

Kobieta w klatce od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O tym, że skandynawskie kryminały są dobre, każdy fan gatunku wie. O tym, że seria Departament Q jest godna polecenia, mówiło wielu. W końcu i na mnie przyszła pora, żeby przekonać się co w kryminalnym świecie Adler-Olsena słychać. A słychać wiele dobrego!

Carl Mørck, policjant z kopenhaskiego wydziału zabójstw, stanął na czele Departamentu Q, nowo powołanej jednostki, która upchnięta w piwnicach miała pełnić rolę figuranta. Jego praca miała się skupiać na rozwiązywaniu starych, zakurzonych i „nierozwiązywalnych” spraw. Sam Mørck nie miał zamiaru przemęczać się, jednak ponowne spojrzenie na sprawę zaginionej pięknej parlamentarzystki sprawiło, że dostał nowej energii, a dochodzenie nowego życia. Mereta Lynggaard zniknęła z pokładu promu 5 lat temu. Nie było świadków zdarzenia, ani tropów, które pomogłyby w odnalezieniu kobiety. Mørck wraz z ekscentrycznym i tajemniczym pomocnikiem Assadem rzucają nowe światło na sprawę, która została pogrzebana w czeluściach policyjnego archiwum.

Kobieta w klatce ma to coś, czego szukam w kryminałach. Coś bardzo ulotnego, ciężkiego do opisania i scharakteryzowania. Coś co sprawia, że wpadam do świata wykreowanego przez autora i nie chcę go opuszczać. Oszczędnie, mrocznie, klimatycznie, bez nagromadzenia rozpraszaczy i pobocznych wątków – tak jest na kartach tej historii.

Często, kiedy stosunkowo szybko domyślimy się kto zawinił oraz jakie jest rozwiązanie kryminalnej zagadki, historia traci impet i przestaje na nas działać. W przypadku Kobiety w klatce jest inaczej. Nie wiem, czy sprawiła to konstrukcja fabuły, ale ani na moment nie czułam się znudzona.

Cieszę się ogromnie, że jest to pierwsza część kryminalnej serii, bo z wielką przyjemnością poznam z czym w kolejnych tomach będzie się mierzyć duet Mørck-Assad. Może tajemniczy pomocnik odsłoni twarz i da się lepiej poznać? Jestem pod wrażeniem.

PS Dla słuchających audiobooków – ta forma, tej książki jest świetna! Po kolejna również sięgnę w audio wersji.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Stary glina, z poplątanym życiem prywatnym i nieprzepracowaną traumą z akcji, w której zginął jeden, a nieodwracalne obrażenia odniósł drugi kumpel. Ale mimo paskudnego charakteru i dziwactw jest znakomitym śledczym.

Gdy, z jednej strony, nie wiadomo co z takim zrobić, a z drugiej należy utworzyć departament rozwikłujący stare, nierozwiązane sprawy, to jedno z drugim daje komendantowi sprytny wynik.

Piękna, mądra, ambitna parlamentarzystka zniknęła pewnego dnia bez śladu. Mnóstwo podejrzeń, ale zero prawdziwych podejrzanych. Ewentualne poszlaki urywały się lub prowadziły donikąd. Nie znaleziono również zwłok.

Nikt nie był w stanie stwierdzić, choćby w przybliżeniu, co stało się z Merete Lynggaard pięć lat temu.

I tę właśnie sprawę, od niechcenia i trochę przypadkiem, podejmie nowy Departament Q, od wodzą nowego szefa Carla Mørcka.

Świetny klimat, budzący sympatię (mimo wszystko) Carl, nie mniejszą jego asystent Assad, bardzo ciekawa sprawa.

Mimo, że dość szybko odgadłam, kto i dlaczego, to zbieranie szczątkowych tropów z Carlem i Assadem sprawiło mi ogromną przyjemność. A napięcie (a nawet ciśnienie!) rosło do samego końca.

To kolejna seria, z którą się bliżej zapoznam!

I miłośnikom kryminałów z przyjemnością polecam!

Ocena: 4+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Mroczny, trzymający w napięciu thiller.
    Polecam wszystkim którzy lubią tzw. "skandynawskie kryminały" ale nie tylko.

  • Awatar

    Dobrze napisany (i przetłumaczony), trzymający w napieciu thriller. Kolejny autor, na którego książki będę czekać z niecierpliwością. Polecam!

Warto zerknąć