ebook Józef Piłsudski. Człowiek i polityk
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 70)

Józef Piłsudski. Człowiek i polityk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.41
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
17.41 zł Lub 15.67 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
19.90 zł
17.51 zł
18.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Bez wątpienia żaden z polskich polityków XX stulecia nie wywarł tak wielkiego wpływu na dzieje naszego kraju jak Józef Piłsudski.
Zesłaniec i rewolucjonista, bojownik napadający z bronią w ręku na pociągi, a następnie twórca polskiego czynu zbrojnego podczas I wojny światowej. Triumfator w wojnie z bolszewikami, człowiek, który ocalił Polskę i Europę przed komunizmem. Ale równocześnie polityk, który zdobył władzę na skutek krwawego przewrotu wojskowego.
Twórca autorytarnego systemu, bez którego wiedzy nic w Polsce nie mogło się wydarzyć. A jednocześnie abnegat życiowy, niemający większych potrzeb, niezwracający uwagi na splendory i luksusy. Czarujący, inteligentny rozmówca i brutalny polemista używający publicznie wulgarnego słownictwa. Czuły i kochający ojciec, a równocześnie mężczyzna, który większość życia spędził w trójkącie małżeńskim. W tej książce autor nie wydaje ocen na temat postępowania marszałka, ograniczając się wyłącznie do przedstawienia faktów.
Józef Piłsudski miał za życia fanatycznych wielbicieli i zajadłych przeciwników. A jego śmierć nic w tej kwestii nie zmieniła, do dzisiaj osoba marszałka wzbudza namiętne spory, i to nie tylko wśród historyków.

Józef Piłsudski. Człowiek i polityk od Sławomir Koper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć