ebook Podróż do wnętrza Ziemi
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 42)

Podróż do wnętrza Ziemi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 4.19
Audiobook - najniższa cena: 20.28
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
4.50 zł Lub 4.05 zł
13.94 złpremium: 8.99 zł Lub 8.99 zł
14.51 złpremium: 9.36 zł Lub 9.36 zł
12.74 zł
11.66 zł
12.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W Hamburgu, w 1863 roku, wybitny mineralog, profesor Lidenbrock, odkrywa kryptograficzny rękopis ukryty w starej islandzkiej księdze. Nie bez kłopotu, i z pomocą z swego siostrzeńca, Axela, udaje się mu go odszyfrować: Czarodziejska księga, napisana przez Saknussemma, alchemika z XVI wieku, wskazuje drogę, którą należy podążać, by dojść do wnętrza Ziemi. Pomimo sprzeciwów spokojnego Axela, wyrwanego z jego sielskiego życia i od jego narzeczonej, profesor natychmiast decyduje się ruszyć w ślady śmiałego podróżnika, który spróbował tej przygody trzysta lat wcześniej. „Wejściowymi wrotami” wskazanymi w pergaminie jest wygasły wulkan Sneffels, położony na Islandii.


Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie już 24 powieści Juliusza Verne’a i z każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

 

Podróż do wnętrza Ziemi od Jules Verne możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Wyprawa do wnętrza Ziemi - jakkolwiek szalenie brzmi - jest świetną przygodą, którą można przeżyć wspólnie z trzema głównymi bohaterami.
  Jest to wartościowa pozycja z wielu względów. Po pierwsze, urzeka mnie język, który jest użyty w tłumaczeniu. Jesteśmy świadkami wielu wydarzeń, które miały mieć miejsce ponad 100 lat temu więc i język używany w książce jest archaiczny. To pozwala głębiej przeżyć tę historię i czuć się rzeczywiście jak we wnętrzu czegoś starego.
  Po drugie książka niezwykle barwnym językiem oprowadza nas po 'galeryach' i korytarzach podziemnych - można sobie z łatwością wyobrazić przemierzane w ciemnościach jaskinie.
  Po trzecie, mając świadomość, że autor rozmijał się z ówczesną wiedzą można lepiej spędzić czas, gdyż tę książkę traktuje się raczej w gatunku fiction.
  Z mojego punktu widzenia - zdecydowanie za krótka ta przygoda, z pewnością sięgnę po więcej twórczości z serii "Niezwykłe podróże".

 • Awatar

  można łyknąć :) miło spędza się czas

Warto zerknąć