ebook Kamienie na szaniec
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 44341)

Kamienie na szaniec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.97
Audiobook - najniższa cena: 10.35
wciąż za drogo?
33.47 złpremium: 21.59 zł Lub 21.59 zł
28.97 zł Lub 26.07 zł
31.90 zł
33.47 zł Lub 30.12 zł
35.99 zł
29.47 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Opowieść o bohaterach Szarych Szeregów – Rudym, Alku, Zośce, o czasach miłości, walki i śmierci.

Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, gdy nadchodzi wrzesień 1939, nie mają wątpliwości, postanawiają walczyć o wolną Ojczyznę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę.

Harcmistrz Aleksander Kamiński – pedagog, profesor wydziału pedagogiki społecznej Uniwersytetu Łódzkiego i pisarz. Autor „Kamieni na szaniec” oraz „»Zośki« i »Parasola«”, dalszego ciągu losów spadkobierców ideałów Rudego, Alka, Zośki – opowieści o Harcerskich Batalionach Armii Krajowej. To jedna z najsławniejszych postaci polskiego harcerstwa, twórca zuchów, autorytet Szarych Szeregów. W czasie wojny był komendantem Organizacji Małego Sabotażu „Wawer” i redaktorem naczelnym największego pisma podziemnej Europy „Biuletyn Informacyjny”. Jest patronem Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego, a także wielu szkół i drużyn wiernych Braterstwu i Służbie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Kamienie na szaniec od Aleksander Kamiński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetna opowieść o czasach gdy młodzi ludzie mieli coś więcej na głowie niż tylko to z kim się umówić na randkę. Opowieść o na prawdę wielkim Patriotyzmie, poświęceniu i wierze w lepszą sprawę, a przy tym na prawdę dobry kawał literatury - wciągający i trzymający w napięciu. Konieczne uzupełnienie lekcji historii najnowszej.

 • Awatar

  "Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1945 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.
  Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się po kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ".
  „Kamienie na szaniec”, jako lektura mile zaskakują, z każdym zdaniem czyta się je coraz chętniej, a zakończenie niezmiernie wzrusza. Książka warta polecenia każdemu bez względu na wiek.

 • Awatar

  W obliczu bardzo kontrowersyjnego filmu Roberta Glińskiego - obowiązkowa lektura dla każdego Polaka.

 • Awatar

  Wracając do "Kamieni na szaniec" po kilku latach miałam wobec tej książki wielkie oczekiwania. Pozytywne wspomnienia zrobiły swoje. Ku mojemu zdumieniu... wciągnęła mnie jeszcze bardziej. To pewnie kwestia większej świadomości historycznej i wiedzy, bo zwyczajnie lepiej tę książkę zrozumiałam. Mimo to wciąż muszę sobie czasem powtarzać, że to nie fikcja literacka, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, i że jej bohaterowie kiedy zginęli byli często młodsi ode mnie. Ich sposób myślenia i dojrzałość są dla mnie wciąż nie do pojęcia.

 • Awatar

  Jedna z niewielu lektur szkolnych, które przeczytałam z chęcią. Polecam

Warto zerknąć