ebook Kamienie na szaniec
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 43972)

Kamienie na szaniec
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.64
Audiobook - najniższa cena: 10.35
wciąż za drogo?
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
19.64 zł
20.98 zł Lub 18.88 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.82 zł
20.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Przyjaźń, miłość i – nade wszystko – wierność ideałom. Najsłynniejsza książka czasów okupacji, przeniesiona na ekran przez Roberta Glińskiego, teraz także jako e-book.

„Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939–1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy”. Tak zaczyna się opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów, o czasach miłości, walki i śmierci. Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum, wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, we wrześniu 1939 r. nie mają wątpliwości – postanawiają walczyć o wolną Ojczyznę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę...

Książkę otwiera wstęp Barbary Wachowicz, autorki sławnej wystawy „Kamyk na szańcu” i cyklu „Wierna Rzeka Harcerstwa”. „Kamienie na szaniec” ilustruje ponadto kilkadziesiąt zdjęć Bohaterów Szarych Szeregów: Alka, Rudego i Zośki, ze wszystkich okresów ich życia.

Kamienie na szaniec od Aleksander Kamiński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetna opowieść o czasach gdy młodzi ludzie mieli coś więcej na głowie niż tylko to z kim się umówić na randkę. Opowieść o na prawdę wielkim Patriotyzmie, poświęceniu i wierze w lepszą sprawę, a przy tym na prawdę dobry kawał literatury - wciągający i trzymający w napięciu. Konieczne uzupełnienie lekcji historii najnowszej.

 • Awatar

  "Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1945 roku, o czasach bohaterstwa i grozy.
  Posłuchajcie opowiadania o ludziach, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy oraz rozeszły się po kraju, którzy w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: BRATERSTWO i SŁUŻBĘ".
  „Kamienie na szaniec”, jako lektura mile zaskakują, z każdym zdaniem czyta się je coraz chętniej, a zakończenie niezmiernie wzrusza. Książka warta polecenia każdemu bez względu na wiek.

 • Awatar

  W obliczu bardzo kontrowersyjnego filmu Roberta Glińskiego - obowiązkowa lektura dla każdego Polaka.

 • Awatar

  Wracając do "Kamieni na szaniec" po kilku latach miałam wobec tej książki wielkie oczekiwania. Pozytywne wspomnienia zrobiły swoje. Ku mojemu zdumieniu... wciągnęła mnie jeszcze bardziej. To pewnie kwestia większej świadomości historycznej i wiedzy, bo zwyczajnie lepiej tę książkę zrozumiałam. Mimo to wciąż muszę sobie czasem powtarzać, że to nie fikcja literacka, że to wszystko wydarzyło się naprawdę, i że jej bohaterowie kiedy zginęli byli często młodsi ode mnie. Ich sposób myślenia i dojrzałość są dla mnie wciąż nie do pojęcia.

 • Awatar

  Jedna z niewielu lektur szkolnych, które przeczytałam z chęcią. Polecam

Warto zerknąć