ebook Całkiem inna historia
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 1946)

Całkiem inna historia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.84
Audiobook - najniższa cena: 27.24
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-29% 24.84 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
27.07 zł
28.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Powieść kryminalna, która zyskała status bestsellera. Druga część cyklu Håkana Nessera o wyrafinowanym sceptyku, któremu przestało się wieść i w życiu zawodowym, i w życiu prywatnym. Inspektor GUNNAR BARBAROTTI – mimo coraz głębszych rozczarowań – będzie musiał się zmierzyć z piekielnie trudną sprawą zabójstw, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego…

W drugiej książce o Gunnarze Barbarottim, „Całkiem inna historia”, ponownie spotykamy wyrafinowanego sceptyka szukającego czasami wskazówek w Piśmie Świętym, którego poznaliśmy w powieści „Człowiek bez psa”. Barbarottim ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany akcji i planów…

Kilkoro Szwedów spędza wspólnie czas podczas dwutygodniowego urlopu w Finiste’re w Bretanii na początku XXI stulecia – dwie pary, dwóch singli – w sumie sześcioro świeżo poznanych przyjaciół. Zażywają kąpieli, rozkoszują francuskim jedzeniem, organizują wycieczki i flirtują, nie zważając na zobowiązania małżeńskie. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i anonimowy pamiętnik opisujący ich eskapady.
Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać, jedno po drugim, informując wcześniej listownie o swoich planach inspektora kryminalnego Gunnara Barbarotti w Kymlinge. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca ciągle zwodzi śledczych, a jego działanie jest coraz bardziej niezrozumiałe i pełne zagadek. Pozornie jego ofiary nie mają ze sobą nic wspólnego. Dlaczego seryjny morderca wybiera właśnie ich i dlaczego za każdym razem stosuje inną metodę zabijania?

Całkiem inna historia od Håkan Nesser możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Świat i życie są pełne nieprecyzyjnych obietnic, zapachów i przeczuć, których jeszcze nie rozumiemy. Kiedy je zrozumiemy, pojawi się pustka.
Trzeba wierzyć w to, że ludzie są dobrzy, dopóki nie udowodnią, że jest inaczej...
Trzeba robić to, co w naszej mocy, a potem żywić nadzieję i ufać.
Trzeba wierzyć w to, że ludzie są dobrzy, dopóki nie udowodnią, że jest inaczej...
Każde działanie rodzi konsekwencje i prędzej czy później musimy odpowiedzieć za swoje czyny...
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć