ebook Zamek z piasku, który runął
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 500667)

Zamek z piasku, który runął
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 34.64
Audiobook - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
41.84 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
34.64 zł Lub 31.18 zł
41.84 zł Lub 37.66 zł
44.99 zł
44.99 zł
-12% 33.74 zł
34.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwie ciężko ranne osoby zostają przywiezione do izby przyjęć szpitala Sahlgrenska w Goeteborgu. Jedną z nich jest Lisbeth Salander, poszukiwana listem gończym i podejrzana o podwójne morderstwo. Jest w ciężkim stanie, ma ranę postrzałową głowy, musi natychmiast być operowana. Druga osoba to Alexander Zalachenko, starszy mężczyzna, któremu Salander zadała cios siekierą.

Trzecia i ostatnia część trylogii milenijnej zaczyna się w miejscu, w którym skończyła się „Dziewczyna, która igrała z ogniem”. Lisbeth Salander przeżyła pogrzebanie żywcem, ale jej problemy wcale się jeszcze nie kończą. Zalachenko jest dawnym profesjonalnym zabójcą na usługach sowieckich służb specjalnych. Ponadto jest ojcem Salander, a jego syn próbuje teraz zabić dziewczynę. Potężne siły chcą uciszyć Lisbeth Salander raz na zawsze.

Równocześnie Mikael Blomkvist szpera w ukrytej przeszłości Lisbeth Salander i wkrótce trafia na ślad prawdy. Pisze demaskatorski reportaż, który ma oczyścić Lisbeth Salander i wstrząsnąć w posadach rządem, Säpo i całym krajem. Nareszcie Lisbeth Salander otrzymuje szansę, by rozprawić się ze swą przeszłością. Jest to także szansa, by sprawiedliwość – ta prawdziwa – mogła w końcu zwyciężyć.


"Nowa i ostatnia powieść z trylogii liczy ponad 700 stron. Niewielu jest ludzi, którzy potrafią każdą z tych stron zapełnić atrakcyjną fabułą. Larsson tego dokonał. To wielkie osiągnięcie i jeden z powodów niewiarygodnego powodzenia jego książek."
Magnus Persson, Svenska Dagbladet

"Oczywiście wiadomo, że trzecia część serii Millennium Stiega Larssona jest dobra. By nie powiedzieć diabelnie dobra. Godny podziwu jest już sam fakt, że ktoś napisał 700 stron bez ani jednej dłużyzny, bez nawet najdrobniejszego zbędnego akapitu. Kolejne sekcje wiążą się ze sobą, a ja leżę i czytam, łypiąc okiem na zegar i wiem, że powinienem iść spać, ale jeszcze tylko kawałek (...) I tak przez całą książkę."
Anders Wennberg, Gefle Dagblad

"To w jaki sposób Stieg Larsson trzyma się realizmu to naprawdę mistrzostwo (...) to niezwykłe, że takie ogromne ilości tekstu jak u Stiega Larssona są w stanie się sprzedać i to w czasach, kiedy za pomocą coraz mocniejszego PR sprzedaje się coraz bardziej przeciętne
książki."
Maria Küchen, Expressen

"Mówi się, że dobre rzeczy chodzą trójkami i w tym przypadku z pewnością tak jest. Trzecia część serii Stiega Larssona o wymyślonym czasopismie "Millennium" jest po prostu najlepsza."
Jonas Brefält, Värmlands Folkblad

"Stieg Larsson podarował czytelnikom umiejętnie i dobrze napisany thriller o nieprawdopodobnym tempie akcji - coś, do czego już zdołaliśmy przywyknąć. Kiedy człowiek zacznie czytać, wciąga się i nie ma ucieczki."
Zoran Alagic, Norrköpings Tidningar

"Szczególne wrażenie robi talent Stiega Larssona do panowania nad dość skomplikowaną chwilami fabułą o wielu wątkach. Jego znajomość tematu jest niezwykła i trzeba przyznać, że doskonale uchwycił ducha czasu. To nie tylko powieść kryminalna, ale także opis współczesnej Szwecji."
Kjell Nylund, Eskilstuna Kuriren

"Mogę tylko dołączyć do chóru śpiewającego pochwały na cześć ostatniej części trylogii Millennium Stiega Larssona. Miałam duże oczekiwania wobec tej książki, ale autor spełnił je z nawiązką."
Ingalill Mosander, Aftonbladet

Zamek z piasku, który runął od Stieg Larsson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tak to wygląda. Rodzimy się. Żyjemy. Starzejemy się. Umieramy. Zrobił swoje. Jedyne co pozostało, to rozkład.
Zemsta jest wielką siłą napędową.
Przyjaźń to chyba najpowszechniejsza forma miłości.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Wspaniała, to jedyne słowo które przychodzi mi na myśl po przeczytaniu tej części. Jeżeli miałbym typować najlepszą część cyklu autorstwa Larssona to bez wahania wybrałbym część trzecią, która w największym stopniu mnie elektryzowała nie pozwalając oderwać się od lektury. Co prawda uważam że Epilog był zupełnie niepotrzebny, ale i on nie mógł zepsuć moją ostateczną ocenę całości.

 • Awatar

  Ostatnią część trylogii przeczytałam tak jak poprzednie - jednym tchem. Całość nadal trzyma w napięciu. Wszystkie zawikłane sprawy prostują się, dostajemy happy end. Może i postać Lisbeth jest przesadnie zdolna i niezniszczalne, trochę jak Batman - i dobra i zła, ale i tak autor sprawia, że cały czas jej kibicujemy.
  ech, wielki żal, że Larsson nie zdążył napisać więcej.

 • Awatar

  Ostatnia część trylogii.
  Wyjaśnia wszystko .
  Wszystkie krzywdy Lisbeth zostają zrehabilitowane.
  Przeczytanie jej daje optymizm, że jednostka przy wsparciu przyjaciół może pokonać każdą orzeszkodę...
  Polecam

 • Awatar

  Jeśli ktoś myślał, że wszystkie wcześniejsze tytuły z cyklu Millenium to już totalne mistrzostwo pisarskie, to...będzie podwójnie zaskoczony "Zamkiem z piasku, który runął". Larsson okazuje się być na tyle genialnym autorem, że: ani nie powielił historii kryminalnej, ani nie kalkował cech swoich bohaterów z poprzednich powieści, ani nie spłycił fabuły, ani nie odpuścił sobie dbałości o dialogi....
  Po prostu trzyma po raz kolejny rękę na pulsie. Dbając o każdy szczegół powieściowej historii. Dopełnia trylogię kompletnie, uderzając jeszcze mocniej, jak to bywa w skandynawskim kryminale z każdej strony. To książka o historiach osobistych, ale i wyczulona społecznie, politycznie i obyczajowo.
  Po autorze "Millenium" inni próbowali podobnie tworzyć powieściowe historie, nigdy jednak nie osiągali takiego mistrzostwa. I tylko należy żałować, że...więcej książek nie zdążył napisać, młodo umierając.

 • Awatar

  Super trylogia!

 • Awatar

  Zakończyła się moja przygoda z cyklem Millennium. Zamknąłem ostatnią stronę Zamku z piasku, który runął i książka dołączyła do swoich starszych sióstr, na półce w mojej biblioteczce. I w chwili obecnej, właściwie nie wiem co napisać. Pamiętam stwierdzenie mojej znajomej, która przeczytała tom trzeci wcześniej ode mnie. Mówiła, że nie może się odnaleźć po przeczytaniu tej książki, bo po prostu zastanawia się czy można napisać jeszcze coś lepszego i boi się, że nic już jej się nigdy nie spodoba. Wtedy się dziwiłem temu stwierdzeniu. Teraz jednak to rozumiem.
  Trzeci tom trylogii Millennium zaczyna się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończył drugi. Lisbeth Salander bardzo ciężko ranna po starciu z Zalachenką i swoim przyrodnim bratem, trafia do szpitala, gdzie powoli wraca do zdrowia. Dzięki pomocy Mikaela Blomkvista, pracowników redakcji Millennium a nawet policjantów, przygotowuje się do największego starcia w swoim życiu. Aby odzyskać swoją osobowość i oczyścić się ze stawianych jej ciężkich zarzutów, musi zmierzyć się ze swoim największym wrogiem, służbami specjalnymi. Sprawa ta wstrząśnie całą Szwecją.
  Książka ta, tak naprawdę nie opowiada tylko o walce o sprawiedliwość ze skorumpowanymi i pozbawionymi jakikolwiek zasad agentami. W dalszym ciągu opowiada o mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Opowiada o krzywdach wyrządzonych kobietom i upokorzeniach jakie je w związku z tym spotykają. Lisbeth jest jedną z takich kobiet. I to chyba dzięki niej wiele osób czyta tę książkę i wiele osób nazwie ją swoją ukochaną bohaterką. Dla mnie będzie ona taką na pewno. Może za jakiś czas zapomnę fabułę książki, ale nie zapomnę Lisbeth Salander.
  Dzięki tej powieści można też stwierdzić, że są jeszcze ludzie, którzy nie zważając na swoją karierę, czy dobra materialne, są gotowi nieść bezinteresowną pomoc. Przypomina ona, że istnieją policjanci, dziennikarze a nawet politycy, którzy za wszelką cenę, dążą do odnalezienia i ujawnienia prawdy. Fabuła tej powieści zatem będzie zawsze na czasie i jak najbardziej aktualna.
  Ostatnio przeczytałem, że Stieg Larsson planował cykl Millennium na dziesięcioksiąg. Niestety nagła śmierć nie pozwoliła na realizowanie zamierzonego celu. Na pewno należy żałować tak wspaniałego pisarza i dziennikarza. Jednak po przeczytaniu Zamku z piasku, który runął, zadałem sobie pytanie, czy autor miałby szansę stworzyć jeszcze coś lepszego? Nigdy się nie dowiem. Na obecną chwilę uznaję tę powieść za mistrzowską. Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek w trakcie czytania książki obawiał się o los jej bohaterów. W tym przypadku tak było. Zdarzyło się, że ją odkładałem bo martwiłem się, że coś złego się wydarzy. Jednak po chwili wracałem aby na zbyt długo z nimi się nie rozstawać. A kiedy rozstałem się już na dobre, mam takie same odczucia, jak moja znajoma.

Warto zerknąć