ebook Fundacja i imperium
4.21 / 5.00 (liczba ocen: 114916)

Fundacja i imperium
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.94
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
20.94 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
30.51 zł Lub 27.46 zł
33.90 zł
24.75 zł
26.37 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Siódmy tom epokowego cyklu Fundacja!

Isaac Asimov (1920-1992) to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które – mimo że wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka stworzona przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cały siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova, a dostępne są już też trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez generała imperialnego Bela Riose’a i lorda Brodriga. Jej jedyny wróg – kurczące się Imperium Galaktyczne – wydaje się coraz słabszy. Wszystko przebiega zgodnie z Planem Seldona. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległymi handlarzami. Ci chcą pozyskać dla siebie Muła, mutanta o niesamowitych zdolnościach psychicznych. Nadciąga najgorszy z kryzysów – kryzys, którego nie przewidział nawet sam Hari Seldon. Ratunkiem może być tylko Druga Fundacja...

Fundacja i imperium od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jest to chronologicznie druga książka z serii Fundacja napisana prze Asimowa w 1952 roku. Kontynuacja Fundacji. Droga Pierwszej Fundacji (mającej na celu wyciągnięcie wszechświata z kryzysu po upadku Imperium Galaktycznego i utworzenie Drugiego Imperium) to tak naprawdę próby przechodzenia przez różnego rodzaju kryzysy, które stają im na drodze do osiągnięcia sukcesu. W tej części głównym wrogiem staje się Muł.
    Warto przeczytać poprzednią część, choć można tą książkę czytać i bez tego.

Warto zerknąć