ebook Alex
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 7299) Ilość stron (szacowana): 327

Alex

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Piszę tylko takie książki, które chciałby sfilmować Hitchcock”.
Pierre Lemaître

Kim, tak naprawdę, jest Alex? Jest piękną, intrygującą i ponętną młodą kobietą. Czy to dlatego została porwana, skatowana, doprowadzona na skraj człowieczeństwa? Kiedy policja znajduje miejsce, gdzie była więziona, Alex już tam nie ma. Okazuje się inteligentniejsza od swego kata. To osoba, która niczego nie wybacza, niczego i nikogo nie zapomina.

Alex zostaje porwana przez starszego mężczyznę. W opuszczonym hangarze na przedmieściach Paryża oprawca przyszykował jej prawdziwe piekło. Nagą wepchnął do tak małej klatki, że Alex nie mogła się ani wyprostować, ani usiąść. Klatkę podwiesił u sufitu. Przerażona kobieta bezskutecznie błagała o litość. Kat odwiedzał ją dwa razy dziennie, robił zdjęcie komórką i patrzył z nienawiścią. Jedynymi jej towarzyszami były wygłodniałe szczury. Z każdym dniem było z nią gorzej, cierpiała z zimna, głodu, pragnienia... Kiedy mężczyzna długo nie przychodził, Alex  zrozumiała, że czeka na jej śmierć. Postanawia walczyć. Wpada na koszmarny pomysł, by nasączać swą krwią węzeł na sznurze, który podtrzymuje klatkę w powietrzu. Żądne jej krwi szczury przegryzają sznur. Alex uwalnia się i ostatkiem sił wraca do domu.
Wkrótce rusza w podróż. Dlaczego ogłusza dwóch mężczyzn i kobietę i zabija wlewając im do ust kwas siarkowy? Czemu tak popełnia samobójstwo, by wyglądało na zabójstwo?

Alex jest mrożącym krew w żyłach thrillerem o diabolicznej konstrukcji i zupełnie nieprzewidywalnej akcji. Jego autor do perfekcji opanował sztukę suspensu i budowania atmosfery strachu.

Alex od Pierre Lemaitre możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mówi się, że pierwsze minuty spotkania zawierają w miniaturze to, czym okaże się cały związek.
To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Mroczny i wciągający kryminał. Młoda kobieta zostaje porwana. Sprawca chce tylko jednego - jej śmierci. Jednak jest to tylko początek całej serii zdarzeń, które każą się zastanowić czy kobieta jest rzeczywiście ofiarą. Dawno nie czytałam tak dobrej powieści kryminalnej.

 • Awatar

  Genialna. Po prostu genialna. Intryga jest tak skonstruowana że za przeproszeniem opada szczęka i trudno ją pozbierać. Powieść pochałania czytelnika zupełnie i do końca, nie sposób się oderwać, nie sposób przestać kombinować - o co tu chodzi? Do przeczytania, koniecznie!

 • Awatar

  Obok Miniera to najlepszy francuski autor kryminałów. Rzecz z zakręconą, zagadkową intrygą, z nieustannym napięciem, trzymającym w niepewności do końca. Ciekawe i niepowtarzalne ujęcie narracyjne, jeszcze bardziej powodujące wrażenie bycia w środku opowiadanej historii. Gorąco polecam! Rewelacja!

 • Awatar

  Pierre Lemaitre może dołączyć do najlepszych francuskich autorów thrillerów. Po znakomitej "Ślubnej sukni", "Alex" nie odstaje poziomem nawet na chwilę. Książka porywa, wgniata w fotel i nie pozwala zbyt często wziąć głębszego oddechu. Świetne skonstruowana intryga i barwnie nakreśleni bohaterowie zapewniają emocjonujące spotkanie z kobietą o imieniu Alex, które to imię, na dłuższy czas pozostanie w pamięci czytelników.

Warto zerknąć