ebook Tajemniczy ogród
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 6725)

Tajemniczy ogród
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 3.25
Audiobook - najniższa cena: 11.81
3.25 złpremium: 2.09 zł Lub 2.09 zł
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
3.49 zł
3.49 zł Lub 3.14 zł
6.42 złpremium: 4.14 zł Lub 4.14 zł
4.49 zł
4.82 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (45)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Mary Lennox po stracie rodziców przyjeżdża do wielkiego domu swojego wuja na Yorkshire Moors. Posiadłość ma prawie sto pokoi, a jej wuj okazuje się nieobecnym człowiekiem, który siedzi w zamknięciu. Pozostawiona sama sobie szybko odkrywa, że jest dom pełen tajemnic. W nocy słyszy czyjś płacz w jednym z długich korytarzy. Wkrótce odkrywa również tajemniczy ogród, otoczony murami i zamknięty na klucz. Z pomocą dwóch nieoczekiwanych towarzyszy Mary odkrywa drogę do środka - i jest zdeterminowana, by przywrócić ogród do życia.

Ponadczasowa historia o niezwykłej mocy przyjaźni i natury, która od lat oczarowuje kolejne pokolenia czytelników.

 
Tajemniczy ogród od Frances Hodgson Burnett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tajemniczy ogród zawsze mnie przerażał. Książki nie czytałam jako dziecko, filmu nie obejrzałam do tej pory. Coś mnie blokuje. Może kiedyś obejrzę z moimi synami.

Tajemniczy ogród przyciąga zarówno młodych, jak i starszych. Zawiera wspaniałe elementy tajemniczości, duchowości, czarujących postaci i autentycznego przedstawienia dziecięcych emocji i przeżyć. Zdrowy rozsądek, prawda i dobroć, współczucie i wiara w dobroć człowieka leżą u podstaw tej niezapomnianej historii.

Pozostaje popularną i ukochaną opowieścią o drodze dziecka do dojrzałości i lekturą obowiązkową dla dzieci, rodziców, nauczycieli i każdego, kto chciałby cieszyć się tym fascynującym spojrzeniem na dzieciństwo. Jedna z najpiękniejszych i najtrwalszych klasyków literatury dziecięcej.

Opowieść o zewnętrznej i wewnętrznej przemianie oraz uzdrawiającej mocy miłości, przyjaźni, natury, mistycznych wierzeń i pozytywnego myślenia. Ośmielę się powiedzieć, że jest to być może jedna z niewielu książek dla dzieci, które zawierają szczere i znaczące przesłanie (i które powinny być cenione na całe życie), ale napisane w łatwy sposób - każde dziecko / nastolatek czytające książkę zrozumie ją i najprawdopodobniej poczuje się nią poruszone.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Przejmowanie się i trwanie w myślach smutnych lub złych jest tym samym, co zakażenie organizmu, na przykład zarazkiem szkarlatyny.

Nie była to moja ukochana lektura z okresu dzieciństwa (przegrała z kretesem z Anią z Zielonego Wzgórza i Dziećmi z Bullerbyn), ale niewątpliwie jest to bardzo wartościowa i ważna książka. Z przepięknym przesłaniem, ze szczyptą magii, z pięknem dobra, z wiarą w miłość.

Rozpieszczona dziewucha, jeszcze bardziej rozpieszczony hipochondryk oraz pełen życia, szacunku dla przyrody i uwielbienia dla wszystkiego co żyje wiejski chłopak. Przepiękne, malownicze wrzosowiska kontra podupadające gmaszysko otoczone obumierającymi ogrodami. Radość, smutek i spajająca je cieniuteńka nić – nadzieja.

Tajemniczy ogród to idealny motywator do "zdomuwyjścia". Przerażająco aktualna, bo o ile Colina trawiła wewnętrzna obawa o swoje zdrowie, która stała się powodem jego alienacji od świata zewnętrznego, o tyle dzisiejszym świecie dzieci wolą świat wirtualny od pszczółek, ogrodu i zabaw na świeżym powietrzu... Jesteśmy chorzy, tak jak Colin – nie czujemy potrzeby współistnienia z naturą, kontrolę nad naszym życiem przejmuje świat fejsbuka i lajków. Ale można to zmienić. Ba! Trzeba to zmienić!

Tajemniczy ogród niesie przepiękny przekaz – piękno istnieje w nas, dobro istnieje w nas. To, czym obdarujemy ludzi – wraca do nas. Historia Mary, Colina i Dicka kruszy twardą skorupę pokrywającą naszą wrażliwość i empatię. Przypomina jak piękny potrafi być świat, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa przyroda, a my? A my jesteśmy marnym pyłem.

Bardzo ważna lektura. Oby dzieciaki nie zniechęcił odrobinę "archaiczny" język i oby nauczyciel nie "obrzydził" Tajemniczego ogrodu wrażliwym duszyczkom.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Świetna i poruszająca książka. Gorąco Polecam.

Warto zerknąć