ebook Kronika ptaka nakręcacza
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 153536)

Kronika ptaka nakręcacza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 31.90
Audiobook - najniższa cena: 35.91
wciąż za drogo?
48.27 złpremium: 31.14 zł Lub 31.14 zł
-38% 31.90 zł
38.93 zł Lub 35.04 zł
42.00 zł
51.90 zł
36.00 zł
41.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielka historia najdziwniejszych spotkań, które prowadzą do głębokiej wewnętrznej przemiany. Opowieść o powolnym dojrzewaniu dorosłego człowieka do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Akcja „Kroniki ptaka nakręcacza”, podobnie jak większości książek Haruki Murakamiego, jest bardzo skomplikowana, ale nie ona jest najważniejsza. Jeden z recenzentów streścił ją tak: „Toru Okada traci najpierw pracę, potem kota, potem żonę a w końcu – rozum”. O ile w pierwszych trzech punktach można recenzentowi przyznać rację, o tyle z tym rozumem sprawa jest nieco bardziej złożona.Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie.

Kronika ptaka nakręcacza od Haruki Murakami możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nienawiść jest jak długi ciemny cień. W większości wypadków sam nienawidzący nie wie, skąd się wzięła. To miecz obosieczny. Zadając ranę drugiemu, samemu odnosi się rany. Ci, którzy zadają gwałtowne rany, sami gwałtowne rany odnoszą.
Los był chorobą,na którą przyszło mu w życiu cierpieć.
Los to coś, co się wspomina, gdy już minie, a nie poznaje się naprzód.
Są rzeczy, od których nie można uciec,jeśli nawet odejdzie się od nich bardzo daleko.
Jak się człowiek przyzwyczai, że nie dostaje tego, czego pragnie, to stopniowo sam nie wie już, czego naprawdę chce.
Lecz nie ma na świecie nic równie okrutnego, jak poczucie opuszczenia wywołane tym, że nie ma się na co czekać.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć