ebook Ferdydurke
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 35738)

Ferdydurke
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.94
Audiobook - najniższa cena: 25.46
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.94 zł Lub 22.45 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
32.00 zł
25.14 zł
25.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Arcydzieło. Najsłynniejsza polska powieść. Fedydurke odkrywczością i śmiałością wyprzedziła swoja epokę. Jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych książek XX wieku.

Wspaniała przygoda literacka dla wielbicieli Gombrowicza.

Ferdydurke od Witold Gombrowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Całe morze sądów, z których każdy określa Cię w drugim człowieku i stwarza Cię w jego duszy. Jak gdybyś rodził się w tysiącu przyciasnych dusz!
Trudno nie igrać żarcikiem na ten temat. Żarcik sam się prosi. Albowiem od dawna nauczyliśmy się zbywać żartem to, co z nas żartuje sobie zbyt chłoszcząco.
Bo nic tak nie myli jak zmysły.
Normalność jest linoskoczkiem nad otchłanią nienormalności.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Doceniam genialny pomysł i przemyślenia, acz "wykonanie" może budzić pewne zastrzeżenia.

  • Awatar

    W Ferdydurke mamy do czynienia z literaturą oferującą nam uniwersalne wartości, swą wizje autor przedstawia nam w wielu wymiarach, głównym bohaterem tej książki mógłby zostać każdy z nas a mianowicie szary człowiek zagubiony w wielkim świecie, który nas otacza a którego my jesteśmy lokatorami przez krótki okres naszych statystycznych kilkudziesięciu lat życia. Człowiek jako bohater recenzowanego dzieła, które sensu stricte ma charakter filozoficzny, dokonuje próby odnalezienia własnej tożsamości względem otaczającego go świata; reprezentuje go tutaj Józio Kowalski.

  • Awatar

    Znana i chwalona powieść, ale czy naprawdę taka dobra? Pisarz Józio całe swoje życie walczy z formą: z konwencjami, schematami, w które (zgodnie z filozofią autora) wpycha człowieka otoczenie i inni ludzie. Całość można podsumować tym, że człowiek nie jest wolny od formy, więc tak naprawdę cały ten sprzeciw był bez znaczenia. Więc po co było to pisać? Odradzam.

Warto zerknąć