ebook Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 5027) Ilość stron (szacowana): 400

Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 30.20
Audiobook - najniższa cena: 13.90
wciąż za drogo?
30.20 zł Lub 27.18 zł
54.90 zł
27.45 zł
27.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Łącząc techniczną biegłość ze starą jak świat sztuką oszustwa, Kevin Mitnick staje się programistą nieobliczalnym.
"New York Times", 7 kwietnia 1994

Już jako nastolatek swoimi umiejętnościami zastraszył całą Amerykę. Z czasem stał się najsłynniejszym hakerem świata i wrogiem publicznym numer jeden - okrzyknięty przez media groźnym cyberprzestępcą, gorliwie ścigany przez FBI, w końcu podstępem namierzony, osaczony i spektakularnie ujęty... Uzbrojony w klawiaturę został uznany za groźnego dla społeczeństwa - wyrokiem sądu na wiele lat pozbawiono go dostępu do komputera, internetu i telefonów komórkowych. Życiorys Kevina Mitnicka jest jak scenariusz dobrego filmu sensacyjnego! Nic zatem dziwnego, że doczekał się swojej hollywoodzkiej wersji. Genialny informatyk czy mistrz manipulacji? Jak naprawdę działał człowiek, wokół wyczynów i metod którego narosło tak wiele legend? Jakim sposobem udało mu się włamać do systemów takich firm, jak Nokia, Fujitsu, Novell czy Sun Microsystems?!

Zakup najdroższych technologii zabezpieczeń, karty biometryczne, intensywne szkolenia personelu, restrykcyjna polityka informacyjna czy wreszcie wynajęcie agencji ochrony - Kevin Mitnick udowodnił, że w świecie sieci i systemów poczucie bezpieczeństwa jest tylko iluzją. Ludzka naiwność, łatwowierność i ignorancja - oto najsłabsze ogniwa, wiodące do uzyskania poufnych informacji, tajnych kodów i haseł. Mitnick, obecnie najbardziej rozchwytywany ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, w swej niezwykłej książce przestrzega i pokazuje, jak łatwo można ominąć bariery systemów wartych miliony dolarów. Przedstawiając i analizując metody hakerów oparte na prawdziwych atakach, demonstruje, że tam, gdzie nie można znaleźć luk technicznych, zawsze skuteczne okazują się ludzkie słabości... A Ty? Jesteś w pełni świadomy narzędzi technologicznych i socjotechnicznych, które hakerzy mogą wykorzystać przeciwko Tobie?

Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła. Wydanie II od Kevin Mitnick, William L. Simon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Przeczytałem x lat temu wydanie pierwsze i zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Kupiłem po raz drugi bo mam dosyć słabą pamięć - wystarczy mi 2 lata żeby książkę lub film odkrywać na nowo - niestety tym razem nie było już takiego zachwytu. Książka jest dobra, przerwy w pracy mijały szybko, po przeczytaniu zmienisz kilka haseł do poczty na dłuższe i zaczniesz inaczej reagować na pytania zadawane w ankietach telefonicznych, gwarantuję!

  • Awatar

    Książka, która doskonale przedstawia tak powszechne powiedzenie dotyczące bezpieczeństwa systemów informatycznych - "najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek". Tak naprawdę tę książkę przeczytać powinien każdy, kto ma jakikolwiek związek z systemami informatycznymi i bezpieczeństwem informacji. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak łatwo jest dokonać ataku na nasze wrażliwe dane.

Warto zerknąć