ebook Samotna
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 40129)

Samotna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 6 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.96
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
-35% 23.94 złpremium: 14.36 zł Lub 14.36 zł
-54% 17.96 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
34.00 zł
39.90 zł
31.03 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ebook „Samotna” to pierwszy z cyklu thrillerów kryminalnych z detektyw D.D. Warren. To tu jesteś najbardziej bezbronny. Tu nikt nie usłyszy, jak wołasz o pomoc. Bo to ostatnie miejsce, w którym chcesz być SAM, gdy zjawi się ten zabójca…

Mroczna, niepokojąca powieść, która przyprawia o dreszcz przerażenia.

Bobby Dodge, snajper policji stanowej Massachusetts, obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w domu na przeciwko. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się tam z żoną i dzieckiem. Mierzy do nich z broni, jego palec powoli naciska na spust. Bobby ma tylko ułamek sekundy na decyzję, która może zaważyć na całym jego życiu.

Dla kobiety, próbującej chronić dziecko przed ogarniętym szałem mężem, to nie pierwszy koszmar. Piękna, niedostępna i niebezpiecznie uwodzicielska Catherine Rose Gagnon ma za sobą bolesne wspomnienia. Dwadzieścia pięć lat wcześniej została porwana i uwięziona przez psychopatę, który bił ją i poniżał, uczynił z niej swoją seksualną niewolnicę, a później zakopał ją żywcem.

Dramatyczne wydarzenia w bogatej dzielnicy Bostonu połączą losy Cathrine, Bobby’ego i detektyw D.D. Warren, która prowadzi własne śledztwo. Już wkrótce będą musieli stawić czoła znacznie poważniejszemu niebezpieczeństwu. Ulice miasta przemierza bowiem żądny zemsty psychopatyczny morderca: człowiek-cień, który atakuje znienacka, i którego ofiarą może paść dosłownie każdy. Nikt nie jest bezpieczny i nikt nie spodziewa się istnienia śmiertelnej pułapki, dopóki nie zostanie osaczony, bezradny, samotny…

Rekomendacje e-booka Samotna:

„Jak wszystkie najlepsze trzymające w napięciu historie, ta przyprawia o dreszcz – grozy i niecierpliwości. Bo wprost nie można się doczekać, co będzie dalej” – „People”

„Trójwymiarowi bohaterowie w historii soczystej i krwistej niczym stek, przyrządzany na wolnym ogniu aż do osiągnięcia perfekcji. Gorąco polecamy!” – „Library Journal”

„Intrygująca i trzymająca w napięciu. Wprost nie można się od niej oderwać” – „Los Angeles Times”

„Ta książka jest tak emocjonująca jak przejażdżka kolejką górską!” – „Boston Globe”

O e-booku Samotna blogerzy napisali: 

Samotna to narysowany mocną kreską obraz ludzi stojących na krawędzi, przekraczających granice i szukających swojego miejsca na ziemi, niekiedy za wszelką ceną i bez względu na to jak jest wysoka i oglądania się na innych. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

 Dużo zła, smutku i brudu, ale Gardner nie przerysowała problemów i nie przygniotła czytelnika tą, jakby nie patrzeć, pokaźną porcją ludzkich tragedii. W zmyślny sposób połączyła je w taki sposób, aby stworzyć poruszający i dosadny thriller na długo zapadający w pamięć. -  Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Samotna od Lisa Gardner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To jeden z tych thrillerów, w którym czytelnik co kilkanaście stron zmienia zdanie. Winna. Niewinna. Winna. Niewinna. A że Samotna należy do tych "nieodkładalnych" szybko dowiadujemy się, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda.

Do samego końca - napięcie czujemy do samego końca. Nawet finałowa scena w parku dostarcza nam fajnego, energetycznego kopa. Gardner dopracowała tę powieść do ostatniej kropki.

Policja dostaje wezwanie do awantury rodzinnej. Sąsiedzi słyszeli strzały. W mieszkaniu jest czteroletni chłopczyk, przerażona kobieta i wzburzony mężczyzna, który wymachuje bronią. Bobby Dodge, doświadczony snajper policji stanowej Massachusetts, zajmuje miejsce, jest gotowy do strzału, kiedy tylko sytuacja przybierze katastrofalny obrót. Ma nadzieję, że nie strzeli. Ma nadzieję, że kolejna kłótnia zakończy się co najwyżej trzaśnięciem drzwi... Niestety. Bobby widzi, jak mężczyzna wyrywa przerażone dziecko z rąk matki, rzuca je na łóżko i mierzy do kobiety. I wtedy pada strzał...

Już sam początek Samotnej to wrzucenie czytelnika w wir konkretnej, emocjonującej akcji. Z każdym kolejnym rozdziałem stajemy się uczestnikami prawdziwych ludzkich dramatów. Przerażająca przeszłość Catherine, która jako dziecko została porwana przez pedofila, kilkanaście dni wieziona przez niego w ziemiance i cudem ocalona; przemoc domowa; podejrzenie o znęcanie się nad dzieckiem. Dużo zła, smutku i brudu, ale Gardner nie przerysowała problemów i nie przygniotła czytelnika tą, jakby nie patrzeć, pokaźną porcją ludzkich tragedii. W zmyślny sposób połączyła je w taki sposób, aby stworzyć poruszający i dosadny thriller na długo zapadający w pamięć. Wyraziste i niejednoznaczne postaci, wodzenie czytelnika za nos oraz poruszanie tematu rodzicielstwa dodają Samotnej niepokojącego wydźwięku. Mnie, jako matkę, bardzo poruszył wątek trudnego macierzyństwa oraz choroby dziecka oraz matni, w jakiej znalazł się snajper Bobby - chociaż wykonywał swój obowiązek, chociaż uratował dwoje niewinnych ludzi, w tym czterolatka, to władza, układy i pieniądze potrafią zniszczyć policjanta działającego zgodnie z procedurą, wytycznymi, rozkazami oraz chronionego prawem i przepisami. Cała prawda o równości i praworządności...

Książki Gardner to moje tegoroczne odkrycie. Lepiej późno, niż wcale. Czyste zło, Samotna, czekam na kolejne.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Prawda podobno jest prosta, nieskomplikowana, a jeśli bywa inaczej wynika to najczęściej z ludzkiej natury, która zbytnio nie lubi oczywistości. Czym jest prawda? Tym, co widzimy? A może to, co słyszymy lub co mówią inni? Łatwo jest poddawać wątpliwość wszystko, ale nie dzieje się to bez przyczyny, ktoś musi mieć powód by to robić. Problem w tym, że łatwo jest się pogubić nawet jeśli było się pewnym, wystarczy chwila zawahania i zaczynamy się podejrzliwie przyglądać wokoło.

W tym dniu nic nie poszło tak jak powinno, chociaż początkowo wydawało się, że będzie zupełnie odwrotnie. Policjant Bobby Dodge odpowiedział na wezwanie i zrobił to, do czego przygotowywał się przez lata. Jako zawodowiec ocenił sytuację, podjął decyzję i wprowadził ją w życie. To była ta prostsza część, potem przyszła ta trudniejsza, bo odebranie życia komuś kto zagrażał innym ludziom nigdy nie jest prostą sprawą, nad jaką przechodzi się zaraz do porządku dziennego. A jeśli jeszcze zabity jest synem wpływowego człowieka to kolejne komplikacje zaczynają się rysować na horyzoncie. Bardzo szybko w wątpliwość poddany zostaje wybór Dodge`a, tak jakby to, że ratował matkę i dziecko było największym błędem. To jeszcze nie koniec jego kłopotów, zresztą uratowanych również, prawo i prawda bywają dość elastycznie pojmowane. Na dodatek ktoś jeszcze urządza polowanie na osoby, jakie pomagają Catherine, kobiecie, jaka mogła zostać zastrzelona wraz z synem przez męża. Policyjne śledztwo już i tak miało pod lupą jej wybawiciela, teraz i na nią spogląda się podejrzliwie. Detektyw prowadząca dochodzenie dosyć sceptycznie patrzy na niedoszłą ofiarę, co tak faktycznie wydarzyło się w mroźny, jesienny wieczór? Dlaczego to, co zdawało się być oczywiste wcale nie takie nie jest?

Na co może pozwolić sobie ofiara? Kiedy przestaje nią być i zmienia się w oprawcę? A może granice obrony koniecznej wcale nie są tak jednoznaczne jak wydaje się postronnym? Ile jesteśmy w stanie zaryzykować by ochronić swoich najbliższych? Lisa Gardner na te wszystkie pytania odpowiada co najmniej na kilka sposobów, nie bezpośrednio, lecz ustami bohaterów Samotnej oraz ich czynami. Historia wcale na początku nie wygląda na zbytnio skomplikowaną, ale na wstępie już przypuszczamy, iż to jedynie zwodnicza teoria, jaka pewnie zostanie obalona w ekspresowym tempie. Rzeczywiście szybko przekonujemy się, że nic prostego w tej lekturze nie będzie, a akcja wprost nabiera wszystkich cech tsunami, nabierającego siły gdzieś daleko by przy samym brzegu pokazać swoją wielkość, lecz dopiero gdy wedrze się wgłąb lądu sieje prawdziwe śmiertelne żniwo. Tak samo jest i z ta książką, odkrywającą najmroczniejsze strony ludzi, stawiającej pod znakiem zapytania każdą decyzję postaci, przedstawiający je z różnych perspektyw, nie zadawalającej się łatwymi odpowiedziami. Zło, dobro, sprawiedliwość, zbrodnia, kara, wina i niewinność splatają się ciąg wydarzeń nie tylko zaskakujący, lecz również skłaniający do refleksji nad tym, co nas popycha do takiego, a nie innego wyboru i sięgania po ostateczne środki. Lisa Gardner daleka jest od usprawiedliwiania i oceniania kogokolwiek, nie wskazuje palcem winnych, za to wystawia na próbę pewność czytelników co do tego, czym kierują się postaci, ich pobudki mogą wydawać się znane, lecz tak naprawdę do samego końca pozostają one tajemnicą. Samotna to narysowany mocną kreską obraz ludzi stojących na krawędzi, przekraczających granice i szukających swojego miejsca na ziemi, niekiedy za wszelką ceną i bez względu na to jak jest wysoka i oglądania się na innych.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć