ebook Upiory
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 24141)

Upiory
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.38
Audiobook - najniższa cena: 27.08
wciąż za drogo?
25.97 złpremium: 16.75 zł Lub 16.75 zł
21.78 zł Lub 19.60 zł
25.13 zł Lub 22.62 zł
27.92 zł
28.99 zł
20.38 zł
22.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Dziewiąty tom cyklu norweskiego autora, który zdetronizował Stiega Larssona! Co doprowadziło do krwawego finału kłótni dwóch narkomanów? Mimo skończonego śledztwa Harry Hole nadal szuka odpowiedzi...

Rynkiem narkotyków w Oslo rządzi tajemniczy Dubaj. Dochodzi do zabójstwa z rodzaju tych, które zasługują najwyżej na krótką notkę w gazecie: młody zdesperowany heroinista próbuje ukraść narkotyk drugiemu i zostaje zastrzelony. Policja błyskawicznie aresztuje domniemanego sprawcę. Harry Hole stara się doprowadzić do wznowienia policyjnego śledztwa w sprawie zabójstwa narkomana, ponieważ nie wierzy, by zbrodni dokonał aresztowany chłopak...

Upiory od Jo Nesbo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Więzienie zżera duszę, śmierć ją uwalnia.
Prawo to płot, który ustawiliśmy na krawędzi przepaści. Za każdym razem, gdy ktoś je łamie, płot trochę się psuje. Musimy go naprawiać. Winny musi ponieść karę. Ktoś musi ponieść karę. (...) Ten płot może naprawić każdy kozioł ofiarny.
Pieniądze są jak szminka, przykrywają wszystko. Wszystko można za nie zdobyć. Również takie rzeczy, które nie są na sprzedaż. Szacunek, podziw, uczucie.
Życie to restauracja, na którą cie nie stać. Śmierć to rachunek za jedzenie, którego nie zdążyłeś nawet skosztować. Zamawiasz więc najdroższą rzecz w karcie, bo przecież i tak odchodzisz, prawda? Może zdążyć złapać chociaż kęs.
Kalendarzowa wiosna już nas powitała, ciągle jeszcze jednak krążą upiory zimy i nie chcą zniknąć. Upiory prześladują też Harry’ego Hole. Z czym tym razem zmierzy się komisarz? Jak zwykle Nesbo serwuje nam kawał porządnego brutalnego kryminału. Zapraszam.

Wielki powrót
Harry od trzech lat mieszka w Hongkongu. Tam pracuje, walczy z nałogami i stara się jakoś żyć z dala od Oslo, od Rakel i od Olega. Jednak to ten ostatni jest powodem, dla którego znów wraca do Oslo. Ginie młody dealer narkotykowy i wszystko wskazuje na to, że zastrzelił go syn Rakel. Harry oczywiście nie wierzy w winę Olega, a przynajmniej nie chce wierzyć. Dowody mówią jedno, a serce zupełnie coś innego.

W Oslo króluje jeden boss narkotykowy zwany Dubajem, który krąży po stolicy niczym duch. Ma monopol na sprzedaż narkotyków i zgarnia do pracy najlepszych dealerów. Oleg, który uciekł z domu i niestety wplątał się w narkotyki i również pracuje dla Dubaja. Razem z nim pracuje Gusto, który później rzekomo ginie z rąk Olega. Czy tak było naprawdę?

Upiory
Harry ciągle walczy ze swoimi koszmarami. Z przeszłością, z tym co było między nim a Rakel, z Bałwanem, Jimem… nie jest mu łatwo. Upiory krążą i nie chcą mu dać spokoju. Hole próbuje się z nimi uporać wychodząc im naprzeciw. Teraz chce odkryć prawdę o zabójstwie Gusto. Wplątuje się w bardzo niebezpieczną grę. Harry pracuje samodzielnie, nie wraca do policji. Odkrywa wiele tajemnic, bardzo niebezpiecznych.

Nesbo tym razem „pojechał po bandzie”. Jak zawsze kryminał był pełen tajemnic, fałszywych tropów, drastycznych opisów. Było wszystko za co tak kocham serię z Harrym. Jednak w Upiorach Nesbo przeczołgał mnie emocjonalnie. Harry Hole nigdy jeszcze nie był tak obnażony. Ma blizny na twarzy, ale również wewnątrz. Poza tym to co zrobił Nesbo na samo zakończenie było naprawdę mocne. Nie chcę tutaj Wam zdradzać szczegółów, bo warto samemu sprawdzić.

Ocena: 6/6
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Dobry thriller z północy europy z bardzo ciekawym zakończeniem. Klasyka, poziom i suspens jak to u tego autora. Warto!

 • Awatar

  Dwa słowa: Jo Nesbo!

  Nie mam pojęcia jak w ósmej już części opowieści o Harrym Hole możemy dostać tak świeżą, wciągającą do ostatniej strony, wielowarstwową, trudną do przewidzenia, świetnie skonstruowaną historię. Przecież pomysłami z "Upiorów" można napełnić przynajmniej czteryinne powieści - dramat o miłości doświadczonych przez los, dorosłych ludzi, thriller o nieuchwytnym zabójcy, rozprawkę o kondycji współczesnej Skandynawii oraz soczysty kryminał, w którym rozwiązanie i mnogość potencjalnych rozwiązań śledzi się z zapartym tchem.

  Jak bardzo żałuję, że została mi już tylko "Policja" :( Chociaż zawsze mogę zacząć czytać historię Harry'ego od początku :)

 • Awatar

  Jo Nesbo chyba nie trzeba zachwalać, polecam ;)

Warto zerknąć