ebook Ponad wszelką wątpliwość
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 112) Ilość stron (szacowana): 278

Ponad wszelką wątpliwość

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

 

Kolejne spotkanie z mecenasem Guerierim! Ponad wszelką wątpliwość to trzecia część doskonale przyjętego w Polsce kryminalnego cyklu Gianrica Carofiglia, sędziego z południowych Włoch, który czas wolny od wymierzania sprawiedliwości mafiosom wypełnia pisaniem książek.

Bohaterem serii jest Guido Guerrieri, adwokat z miasta Bari, człowiek niepozbawiony problemów, zdeklarowany samotnik, wojownik prawdy. Ponad wszelką wątpliwość to oryginalny kryminał, w którym pojawią się także wątki społeczne oraz historia miłosna. Centralnym elementem intrygi nie jest tym razem krwawa zagadka ani poszukiwanie złoczyńcy - fabuła powieści koncentruje się na... procedurze prawnej. To ona stanowi motor narracji, źródło rozterek Guida - w pewnym sensie właśnie procedura jest głównym przeciwnikiem bohatera. A wydarzenia rozgrywają się w gąszczu słynącej z absurdów, skomplikowanej włoskiej biurokracji sądowej.

 

Z recenzji Ponad wszelką wątpliwość:

 

Intryga zmyślna. Dialogi wartkie. Realia Bari odmalowane z należytą szczegółowością. I jeszcze egzotyczna, piękna kobieta. Aż chciałoby się być mecenasem Guerrierim.

Paweł Smoleński, „Gazeta Wyborcza"

Thrillery Carofiglia przykuwają uwagę, są inteligentne, zwarte, dynamiczne i naturalne - wyróżniają się.

Rachel Walker

Carofiglio pisze oryginalne, ironiczne powieści, które są zarówno historiami miłosnymi oraz traktatami filozoficznymi, jak i thrillerami prawniczymi.

„The New Yorker"

Każda postać w powieści Carofiglia ma do opowiedzenia godną wysłuchania historię.

„Daily Mail"

Taki właśnie powinien być thriller prawniczy.

Marcel Berlins, „The Times"

 

Z krajowych recenzji dwóch pierwszych kryminałów z mecenasem Guerrierim:

Książki Gianfranca Carofiglia były we Włoszech bestsellerami z prawdziwego zdarzenia, co świadczy przede wszystkim o dobrym guście tamtejszej publiczności literackiej. Bo są to pozycje raczej nietypowe, w sumie ani thrillery, ani kryminały, ani dramaty sądowe - a przecież niemożność zaszufladkowania często przekłada się współcześnie na komercyjną klapę. W przypadku serii o Guerrierim napisanej przez zawodowego prawnika o wielkim literackim talencie szczęśliwie okazało się, że owo gatunkowe sieroctwo ma same zalety.

Piotr Kofta, „Dziennik"

Mimo że włoski pisarz sam jest prawnikiem, nie napisał bynajmniej historii będącej pochwałą instytucji stojących na straży prawa. Spotkamy tam sędziów żywiących na sali sądowej wrogość lub sympatię do pewnych adwokatów, prokuratorów manipulujących zeznaniami świadków czy policjantów stosujących przemoc wobec aresztantów.

Michał Budak, carpenoctem.pl

Ponad wszelką wątpliwość od Gianrico Carofiglio możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć