ebook Prowincja pełna marzeń
3.24 / 5.00 (liczba ocen: 25) Ilość stron (szacowana): 350

Prowincja pełna marzeń
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MG
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 39.90
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
19.00 zł
21.25 zł
21.25 zł Lub 19.13 zł
24.90 zł
12.90 zł
17.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna wdzięku i świeżości współczesna powieść, będąca hołdem dla uroków polskiej prowincji, w której splata się wątek Mazur dzisiejszych i przedwojennych, czyli byłych Prus Wschodnich. Główną bohaterką jest dziennikarka lokalnego czasopisma, której los stawia na drodze paskudnego szefa, a zaraz potem Niemca poszukującego rodzinnych korzeni. Przedwojenna historia, która zresztą wydarzyła się naprawdę, uruchamia lawinę wydarzeń współczesnych. Wśród przepięknego krajobrazu mazurskiego rozgrywają się wielkie i małe historie.

Tessa Caponi-Borawska napisała kiedyś, że w jej rodzinnym miasteczku, w Toskanii, w księgarni miejskiej jest specjalny regał na „toscaniana”, książki napisane przez tych, którzy są zakochani w miejscowych tradycjach, potrawach, nastroju, naturze, ludziach.
Sądzę, że w Mrągowie musi też taki regał stanąć w księgarni miejscowej! Autorka – Mazurzanka (Mazurka?) snuje opowieść o Mrągowie, o Mazurach, w której się czuje miłość do ziemi ojczystej, do tego kawałka Polski, w którym się wychowała, do ludzi – byłych i obecnych mieszkańców.
Pachnie ta opowieść ziołami, łąkami, potrawami. Jest trochę historii Mazur podanej jakby od niechcenia, jest wartka akcja i… miłość jest – czyli to, czego powieść potrzebuje.
Poproszę o taki osobny regał, z którego będziemy sobie razem, wraz z innymi piewcami urody ziem mazurskich, wabiły czytelnika serdecznością i ciepłem.

Małgorzata Kalicińska.

Prowincja pełna marzeń od Katarzyna Enerlich możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  W pierwszej części cyklu ”Prowincja pełna marzeń” Katarzyny Enerlich poznajemy bogatą i trudną historię Mazur.
  Bohaterką powieści jest Ludmiła - długowłosa i atrakcyjna trzydziestokilkulatka. Mimo swej atrakcyjności i wielu zalet, jest ona kobietą samotną. Ludmiła wiedzie spokojne, prowincjonalne życie, mieszkając w dużym mieszkaniu w centrum Mrągowa. Lubi swoją pracę w lokalnej gazecie jako dziennikarka.
  Pewnego pięknego dnia nasza bohaterka spotyka na swojej drodze przystojnego, błyskotliwego, młodego Niemca imieniem Martin. Mężczyzna wraz z delegacją przyjechał do Polski nie tylko ze względu na swoją pracę fotoreportera lecz także w poszukiwaniu swoich korzeni... Kobieta pozwala porwać się uczuciu. Równocześnie ujawnia się drzemiące od dłuższego czasu w Piotrze tj. redakcyjnym koledze uczucie do Ludmiły... Jak nie było nikogo to nie było a teraz raptem dwóch. Kogo wybierze kobieta, czy dokona właściwego wyboru?
  Pojawia się również młoda kobieta, która na zawsze zupełnie odmieni życie naszej bohaterki. Ludmiła straci pracę w gazecie, zajmie się rękodziełem.
  Spodobało mi się wplecenie do fabuły pewnej przedwojennej autentycznej historii, o mieszkańcu Mrągowa. Fantastyczne połączenie przeszłości z teraźniejszością.
  Plusem również są reprodukcje archiwalnych zdjęć i rycin, przedstawiające uliczki, kamieniczki i inne urokliwe miejsca dawnego Sensburga.
  Najbardziej rozśmieszył mnie wyjazd bohaterki i jej ekipy do Torunia. Muszę przyznać, że wyobraziłam to sobie dość dokładnie i zaczęłam chichotać (a niestety byłam w miejscu publicznym).

  Co jeszcze wyniosłam z książki? Możemy zmienić nasze jutro o ile tylko odważymy się zamarzyć...

Warto zerknąć