ebook Koniec świata w Breslau
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 5869)

Koniec świata w Breslau
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-8% 23.90 zł
28.99 zł
28.99 zł Lub 26.09 zł
28.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Koniec świata w Breslau to druga książka z najsłynniejszej polskiej serii kryminalnej. Wrocław. Zima 1927. Seryjny morderca zostawia za sobą krwawy ślad. Przy zwłokach ofiar policja znajduje kartki z kalendarza. Jak zapobiec kolejnej zbrodni? Jak złapać zabójcę? Odpowiedź na te pytania zna tylko jedna osoba, Eberhard Mock. Komisarz zajęty jest jednak problemami swojego bratanka i młodziutką żoną Sophie. W życiu małżeńskim nie wiedzie mu się tak dobrze, jak w życiu towarzyskim, w świecie trunków i kulinarnych eskapad, oraz zawodowym, gdzie jest najlepszym śledczym w przedwojennym Wrocławiu. Marek Krajewski ur. 1966 - pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, z których zrezygnował, aby zająć się wyłącznie pisaniem książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Zadebiutował w 1999 roku Śmiercią w Breslau. Jego powieści ukazały się w osiemnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia.

Koniec świata w Breslau od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Samobójcy nie są wariatami i zwykle mają rację.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Za sprawą kolejnej powieści Marka Krajewskiego, należącej do cyklu czytelniczego „Eberhard Mock” , zatytułowanej Koniec świata w Breslau”, wróciłem do przedwojennego Wrocławia, aby śledzić kolejne poczynania niemieckiego policjanta.
    W tej powieści, czytelnik przenosi się do 1927 roku, kiedy to komisarz Eberhard Mock pracuje już w Wydziale Kryminalnym i jest jego wiceszefem. Do rozwiązania trafia się kolejna bardzo trudna sprawa, a narastające problemy rodzinne z bratankiem komisarza, nie pomagają w rychłym rozwikłaniu zagadki zabójstw seryjnego mordercy. Śledztwo staje się tym bardziej skomplikowane, bo jego rozwiązania trzeba poszukać nie zaułkach miasta Breslau, a bardziej na pólkach miejscowych bibliotek. Szykuje się zatem masa mrówczej roboty.
    Po lekturze pierwszej części tego cyklu, zatytułowanej „Śmierć w Breslau” nie byłem zbytnio zadowolony z tego co zaoferował mi Marek Krajewski. Znając wcześniej powieści, w których bohaterem jest słynny polski przedwojenny lwowski policjant Edward Popielisk, stałem się większym zwolennikiem jego osoby i fanem jego mrocznych przygód.
    Fakt, w serii z Eberhardem Mockiem Marek Krejewski przedstawia Wrocław tak samo świetnie i drobiazgowo jak Lwów w serii o Popielskim. Klimat jednakowoż jest bardzo mroczny a otaczające i osaczające zewsząd czytelnika zło, doprowadza do spotęgowania emocji i wrażeń odbieranych podczas lektury. Jednak tym powieściom czegoś brakuje. Nie oznacza to, że „Koniec świata w Breslau” to zła ksiązka, w żadnym wypadku. Autor konstruując w miarę ciekawą intrygę kryminalną osadza ją w doskonałym świecie i przyozdabia na dodatek świetnie nakreślonym głównym bohaterem. Osoby znające późniejszy dorobek tego autora dojdą zapewne do wniosku, że w cykl z Popielskim jest on bardziej dojrzały i bardzo dobrze wie, czego potrzeba jego odbiorcy do pełni zadowolenia i całkowitej satysfakcji.

Warto zerknąć