ebook Historia komunizmu na świecie: Ofiary
4.45 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Historia komunizmu na świecie: Ofiary
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 70.08
wciąż za drogo?
80.91 złpremium: 53.94 zł Lub 53.94 zł
-22% 70.12 zł Lub 63.11 zł
89.90 zł
89.90 zł
89.90 zł Lub 80.91 zł
70.08 zł
76.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Druga część kompletnej, trzytomowej historii dziejów światowego komunizmu. Trylogia totalna – budząca dreszcz opowieść o twórcach systemu totalitarnego i ich ofiarach.

W swoim monumentalnym i fascynującym śledztwie historycznym francuski dziennikarz Thierry Wolton przekonuje, że żelazna ręka systemu rzekomo prowadzącego do szczęścia uwiodła i zaślepiła dużą część intelektualistów. Spowodowała więcej szkód i pochłonęła więcej ofiar niż wszelkie doktryny, w jakie ludzie wierzyli od najdawniejszych czasów.

Autor pisze o komunizmie z nowej perspektywy: od rewolucji październikowej po rewolucję kulturalną w Chinach, od kolektywizacji po przymusową industrializację, od upadku ekonomicznego po cenzurowaną kulturę, od codziennego terroru po obozy koncentracyjne.

W drugim tomie opisuje historię komunizmu z perspektywy ofiar, a ostatni tom poświęca wspólnikom i współsprawcom oraz piewcom tej ideologii na całym świecie. Z jego znakomicie prowadzonego historycznego eseju wyłania się wiele istotnych detali i gorzka prawda: żadna doktryna, bez względu na to, jaki cel jej przyświeca, nie jest warta tak dramatycznych poświęceń.

Monumentalna summa o światowej historii ideologii komunistycznej. - „Le Point”

Książka, która przejdzie do historii. - „Le Figaro littéraire”

O e-booku Historia komunizmu na świecie: Ofiary blogerzy napisali:

Nawet na osobie zaznajomionej z tematem, książka Thierry'ego Woltona, robi ogromne wrażenie. Ponad tysiąc stron drugiego tomu jest świadectwem wstrząsającym. Zebranie w jednym miejscu relacji i opisów dotyczących całego świata pokazuje pełnię komunistycznych zbrodni. Prawdziwie otwiera oczy na ich ogrom. - donos kulturalny - Krzysztof Komorek

Historia komunizmu na świecie: Ofiary od Thierry Wolton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Druga część monumentalnej, trzytomowej historii dziejów komunizmu światowego. Thierry Wolton tym razem opisuje historię komunizmu z perspektywy ofiar.

O pierwszym tomie dzieła Thierry’ego Woltona wspominaliśmy w audycji Literackiego Biura Podróży.

Nawet na osobie zaznajomionej z tematem, znającej dość szeroki obraz dziejów komunizmu, książka Thierry’ego Woltona, robi ogromne wrażenie. Ponad tysiąc stron drugiego tomu jest świadectwem szczególnie wstrząsającym. Przede wszystkim ze względu na skumulowanie informacji o zbrodniczej naturze systemu, który rozlał się po całym świecie.

Wolton podzielił swoje rozważania na pięć części. Dwie pierwsze w oczywisty sposób odnoszą się do tematyki tomu. Narracja rozpoczyna się opowieścią o tych (osobach, ale przede wszystkim grupach i środowiskach) którzy mieli nieszczęście stać się wrogami systemu, celami „permanentnej wojny domowej” jak to określa autor w tytule tej części. Druga kieruje uwagę czytelnika na (tu znów posłużę się cytatem z tytułu) kręgi piekła. Więzienia, obozy, tortury, zbiorową odpowiedzialność, sposoby karania. Jeden z rozdziałów Walton poświęca tu dzieciom – ofiarom.

Trzy kolejne części nieco rozszerzają temat ofiar. Wolton opowiada o tych, którzy nie zostali dotknięci represjami, ale stykali się z codziennymi, bolesnymi ograniczeniami systemu: brakami zaopatrzenia, wszechobecną kontrolą [Homo Comunistus]. Pokazuje wpisane w ideologię nierówności, uprzywilejowanie klasy rządzącej i „wodzów narodu” [Oni i pozostali]. Wreszcie oddaje hołd tym którzy zdecydowali się na sprzeciw i działanie [Opozycja].

Podstawową zaletą pracy Woltona jest jej kompleksowość. Zebranie jednym miejscu relacji i opisów dotyczących całego świata pokazuje pełnię komunistycznych zbrodni. Prawdziwie otwiera oczy na ich ogrom. Cennym elementem całości jest także prezentacja licznych świadectw ofiar komunizmu oraz fragmentów materiałów źródłowych.

Dzieło wybitne.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć