ebook Elżbieta I. Królowa dziewica, jej rywalki i faworyci
3.31 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Elżbieta I. Królowa dziewica, jej rywalki i faworyci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.76
wciąż za drogo?
46.99 zł
46.99 zł Lub 42.29 zł
38.76 zł
46.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Elżbieta I Tudor – królowa, która zdobyła się na odwagę, by rządzić Anglią na własnych zasadach. Doskonale wykształcona, władająca kilkoma językami, zadziwiała niejednego zagranicznego dyplomatę charyzmą i intelektem. Nigdy nie wyszła za mąż, kreując się na dziewicę, chociaż w jej alkowie gościli liczni adoratorzy. Poznajmy bliżej tę fascynującą i pełną sprzeczności władczynię, której potomni nadali przydomek „Wielka”.

Panowanie Elżbiety I wyznaczyło jeden z najświetniejszych okresów w historii Anglii. Narodziny przyszłej królowej rozczarowały jej ojca Henryka VIII, który pragnął męskiego potomka i nigdy się nie spodziewał, że jego córka będzie wybitną władczynią. Jej matka Anna Boleyn została stracona na szafocie, a droga samej Elżbiety na tron okazała się wyjątkowo trudna.

Kolejna książka Iwony Kienzler, autorki bestsellerowych biografii historycznych, opowiada o życiu prywatnym tej fascynującej i pełnej sprzeczności władczyni. Poznajmy zatem bliżej Elżbietę I Tudor, nietuzinkową królową, która poważyła się władać Anglią na własnych zasadach. Potomni nadali jej przydomek „Wielka”, na który monarchini w pełni zasłużyła.

Elżbieta I. Królowa dziewica, jej rywalki i faworyci od Iwona Kienzler możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć